Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rosszul számol a felvi pontszá...

Rosszul számol a felvi pontszámító kalkulátor? (lent)

Figyelt kérdés
Anglisztikára kötelező az emelt szintű érettségi, ezért úgy gondoltam, azért nem kapok plusz pontot, mert ott elvárás. A kalkulátor mégis hozzáadja. Kinek van igaza? Most akkor 50 ponttal kevesebbem van, mint amit kiír?
2012. jún. 23. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen megkapod érte a pluszpontot és ez 100 %. Voltam BTK-s nyílt napon, és ott is külön kihangsúlyozták, hogy nyelvi szakokon, ahol elvárás az emelt érettségi, akkor is megadják az 50 pluszpontot. Orvosin is hiába elvárás legalább egy emelt érettségi, ott is megkapják a diákok.
2012. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Máskülönben elég nagy kib##szás lenne hogy megírod az emeltet de +pont nem jár érte, pedig a legtöbben azért emelteznek, és nem lenne fair hogy az nem kap érte pontot aki ugyanúgy szenvedett vele csak neki kötelező.
2012. jún. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De akkor a többiek se kapnának, és akkor arányos lenne. Persze, ha kapok, én annak csak örülök. Köszi a válaszokat!
2012. jún. 23. 14:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem oszt nem szoroz, hogy megkapod-e. Ha kötelező, akkor minden jelentkezőnek kötelező, ezzel csak annyi változik, hogy 50 ponttal többje lesz mindenkinek, de a felvételi pontszám is 50 ponttal több :)
2012. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam, de köszi.
2012. aug. 1. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!