Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha egyetem előtt...

Mi történik, ha egyetem előtt kihagyok egy évet?

Figyelt kérdés

Nem úgy sikerültek az érettségi vizsgáim, ahogy szerettem volna ezért néhányból megpróbálnám újra. Történelemből szeretnék újra emelt szintet tenni valamint matekból is megpróbálnám. És még egy választottat szeretnék, mégpedig fizika tárgyból. Az igaz, hogy a vizsgáért fizetni kell? És ha például háromból szeretnék, akkor háromszor annyiba kerül vagy ugyanannyi, mintha egyből vizsgáznék? És ezt az összeget nem lehet valamilyen módon kikerülni? Például hátrányos helyzetre hivatkozva, vagy bármi ilyesmi.


Valamint még azt szeretném kérdezni, hogy arra az egy évre ha kimaradok elvonhatják a családi pótlékot vagy a gyermekvédelmit?


Három szakot írtam be februárban,de egyikre se szeretnék menni,mert megváltozott az elképzelésem. (Tudom, hogy elég későn, de már nem tudok mit tenni) Az első kettőre szerintem nemfognak felvenni de az utolsóra lehetséges. És milyen módon kell visszautasítani az egyetemet, hogy nem szeretnék oda járni?


Jövőre teljesen más irányultságokat szeretnék beírni, mint például műszaki menedzser vagy környezet mérnök. Mi a véleményetek ezekről a szakokról? Nagyon nehéz elvégezni őket?


Nagyon megköszönném, ha valaki segítene nekem ebben, és jó tanácsokkal látna el.

18/L


2012. jún. 23. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A családi pótlékot biztos megvonják mert nem leszel tanuló.

Visszautasítani úgy tudod, hogy nem mész be beiratkozni.

2012. jún. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A családit megvonják, meg mindent.

Az új érettségikért fizetni kell, az összeg tantárgyanként más, pl az infóé drágább...:S

olyan 20 ezer az átlag tárgyankén neked ez olyan60-70 ezer lesz...


Azt ajánlom iratkozz be egy egy éves okjs képzésre, ez ingyen van, ad szakmát, kapod a családit és tanulsz is valamit...ja plusz kapod a diákot, ami nagy előny:) hidd el ez a legjobb

2012. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaja, nekem is sok osztálytársam ezt csinálta tavaly, akiket nem vettek fel, hogy maradtak egy okj-s képzésen, így maradt a diáki stb. Bejárni ugye alig kell, tanulni se sokat, így lesz időd felkészülni az új érettségikre. Amúgy én nem 20 ezret hallottam a vizsgáról, hanem 5 ezeret. De ez se biztos, szóval vmi hivatalos izét kéne megnézned.
2012. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17 ezer egy rendes tárgy. ami egy vizsgarészes, mint pl. matek az 12 ezer. informatika 22 ezer
2012. jún. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Visszautasítani az egyetemet úgy tudod, hogy felvi.hu-n belépsz (akkor is, ha papíron jelentkeztél) és törlöd a jelentkezésed. Amennyiben csak beiratkozásnál utasítanád el, úgy elvennéd a helyet a többi jelentkezőtől, ami szerintem nem fair, ha úgy is tudod, hogy nem akarsz oda járni.
2012. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!