Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az első érettségi mindig...

Az első érettségi mindig ingyenes? Többi lent!

Figyelt kérdés
levelezőre járok, több helyen olvastam, hogy az első etap érettségi ingyenes. én 21 vagyok, érettségi vizsgadíjként beszednek az osztálytól kb. 82 ezer forintot 5 tárgyra. ezen felül ugye tandíj is van még. ki mit tud erről? lehet reklamálni, vagy csak nappalin van ingyen érettségi?
2012. jún. 24. 00:40
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


ott van a törvény linkje is az oldalon


"Jelenleg a nappali tagozatos középiskolásoknak nem kell fizetniük az érettségiért, első alkalommal az előrehozott, a javító, a pótló és a „normál” érettségi is ingyenes – a tanulói jogviszonnyal nem rendelkezők, a külföldi diákok, az esti-levelező képzésben részt vevők, a vizsgának másodjára nekifutó felvételizők számára azonban több tízezer forintba is kerülhet."

2012. jún. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:( köszi.. a than károlyon kívül nem tudsz esetleg valahol ifjúsági tagozatot, ami nappali?
2012. jún. 24. 01:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, én ebben már nem vagyok benne, ezt is most hallom először, hogy "ifjúsági tagozat". :) Gondolom oda a 18+ járnak nappalin.

Amúgy ez a 82 a Than Károlyban van? Rohadt soknak tartok 16-ot egy tárgyra.

2012. jún. 24. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig van annyi.. Informatikáért 22-őt is elkérnek.
2012. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, valamiért 22 ezret is elkérnek infoért. ez nem a than károly, de egyedül ott láttam ifjúsági tagozatot, a lényege, hogy 18-22 éves korig lehet csak menni, nappali, és ingyenes, mint a többi suli, napali diákot is ad, stb. és nagyon jó lenne nekem, de utánanéztem, és nagyon kétes alakok járnak oda :( ezért kérdezem, hogy tud még valaki hasonlót?
2012. jún. 24. 15:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát én beütöttem a gugliba, hogy érettségi ifjúsági tagozat, és így hirtelenjében Pesten kettőt találtam, mindkettő a VII. kerületben van:


Klauzál Gábor Műszeripari Szakközépiskola- és Szakiskola

[link]


Arany János Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola

[link]


Biztosan van több is, nem tudom.

2012. jún. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!