Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelemtanár vagy Programoz...

Történelemtanár vagy Programozó? Kérlek olvass el!

Figyelt kérdés

Üdv, nagy dilemmám már egy ideje, hogy mi legyek, történelemtanár informatika minorral, vagy programozó?


A fizetés szempontjából tudom, tudom, a programozó jobb, de a történelemhez húz a szívem, illetve az lenne a kérdésem, van-e elég időm felkészülni egy emelt történelemre, ha most megyek 11. osztályba?


2012. jún. 24. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
simán fel tudsz készülni ennyi idő alatt. és azt csináld amit szeretsz, hiszen azért tanulsz h egész életedben ezzel keresd a pénzt. ha jobban szereted a töri mint az infót, akk töritanár...
2012. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is az legyél, amit szeretsz. Ha valamit nem szeretsz, azt el sem tudod végezni, csak nehezen.
2012. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én emelt törire egy hónap alatt készültem fel. Egyelőre nem tudom, milyen lett, de azt hiszem, nem buktam meg, pedig rühellem a történelmet, csak a pluszpont miatt próbáltam meg, szintemelőztem. :D Már két éve érettségiztem, csak másik szakra adom be idén a felvételim, és kellene a plusz. Ha te szereted a törit, akkor szerintem nagyon nem is kell rágörcsölnöd, és simán írsz majd egy tök jó emeltet. Sok múlik azon, hogy szereted-e, amit tanulsz.
2012. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Simán felkészülhetsz. Én azt javaslom hogy ha ennyire érdekel a történelem akkor most 11. be csináld meg előre hozottan, beszéld meg a tanároddal hogy segítsen felkészülni mert ha előrehozottan akarod megcsinálni akkor osztályozót kell tenned a 12. es anyagból is. Én azért javaslom mert akkor jövőre nem kellene bejárnod töri órákra így egy gonddal kevesebb lenne és csak külön órákon kellene készülnöd az emeltre. Én még infóból is megcsinálnám az előrehozottat mert akkor azzal sem lesz gondod.

Én azt javaslom ha mindkettő ennyire érdekel akkor csináld meg mindkettőt. Először csináld meg a történelem tanárit mert az informatikusok nem olyan keresettek már mint régen. Ha a tanári megvan akkor már munkát is vállalhatsz az mellett meg még levelezőn kitanulhatod az informatikát is. Nekem is volt olyan fiatal tanárom aki matek fizika szakos tanár volt de ő ez alatt csinálta az informatika tanárit is. Szerintem csináld meg mindkettőt jobb esélyed lesz ha több mindenről van papírod kitudja milyen jól kereső munkát kapsz majd.

2012. jún. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző, az előre hozott nem mindig jó, nem mindenkinél válik be. Max. idegen nyelvből vagy választott tárgyból szoktak csinálni, töriből nem javaslom.
2012. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy informatika és angol középszintűt végzek el év végén, és a pontok miatt félév környékén nyelv vizsgázom.


Már be kellett adni az érettségiket választó papírt, azon tudok még valahogyan módosítani, hogy 4. év végén ne közép, hanem emelt fokot tudjak tenni történelemből?

2012. jún. 24. 16:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a fél karomat oda adtam volna ha programozó helyet törire vesznek fel.
2012. jún. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen papírt adtál le. De a jövő májusi érettségire se lehet még jelentkezni. Gondolom a középiskoládban beszélnek hülyeségeket. Bírom ,hogy általában a középiskolák tájékoztatása a legrosszabb az érettségi rendszerről. A májusi érestégikre februárban kell beadni a jelentkezést( idén azt hiszem február 24. volt a határidő). Egyébként 2 év alatt simán fel lehet készülni egy emelt törire. Azt meg neked kell eldöntened ,hogy mit szeretnél kezdeni az életeddel.
2012. jún. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!