Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy diszkalkuliám...

Lehetséges, hogy diszkalkuliám van?

Figyelt kérdés

Igaz, véget ért a tanév, de mivel augusztus végén pótvizsgázom, és a matek nagyon nem megy, muszáj segítséget kérnem.

A 9. osztályt végeztem idén. A matek sosem ment, eddig azért mentem át mindig 2-esre, mert a padtársam segített. Most nem lehet, nagyon szemfüles, figyeli, ha valaki les, vagy beszélget. Idén 2x kaptam csak 2-est, véletlenszerűen nem kapott el, mert már nem egyszer fordult elő, hogy megszólított.

Jártam/járok korrepetálásra két helyre is (a pótvizsga miatt járok nyáron is), nagyon sokat gyakorlok. Az órán megértem, mire hazaérek, elfelejtem.

Lehetséges, hogy diszkalkuliám van? Ha igen, mit tegyek? A többi tantárgyból 4-5-ös vagyok.


15/L



2012. jún. 26. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
A helyi Nevelési Tanácsadó-ba menj először, ott majd mindent elmondanak. Az is lehet, hogy a végén felmentenek matekból, ha bebizonyosodik, hogy discalculias vagy.
2012. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fizika hogy megy?
2012. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

Én is nagyjából ilyen voltam matekból. Kegyelemkettesekkel jutottam el az érettségiig, hogy aztán diplomás ember legyen belőlem.

Diszkalkulia, diszgráfia, diszlexia nem létezik. Liberális pszichológusok találták ki csúnyább kifejezések helyett. Egyszerűen csak tehetségtelen és alulmotivált vagy matematikából. Hogy mit tegyél? Küzdj és bízva bízzál!

2012. jún. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1.: Köszönöm.

2.: A fizikát elfelejtettem említeni a fentiekben. A fizika csak azért megy jobban, mert ott nemcsak számítani, hanem tanulni is kell. Bár mivel a számolás nem megy, 3-as vagyok belőle.

3.: Nagyon sokat küzdöttem, napi szinten próbálok gyakorolni, meg járok korrepre, de nem megy. Ennél többet én sem tudtam tenni magamért.

2012. jún. 26. 09:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt valószínűleg már olvastad.

[link]

2012. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert rossz vagy matekból, még nem biztos, hogy diszkalkuliád van. Nézd végig, hogy ezek közül mennyi igaz rád: [link] és ha több is van, akkor menj el a lakóhely szerinti Nevelési Tanácsadóhoz, és ő megmondja neked, hogy van-e. Addig viszont járj többet tanárhoz, és gyakorolj!
2012. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy inkább rákérdezel:

[link]

2012. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!