Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkezhetek-e másik OKJ...

Jelentkezhetek-e másik OKJ képzésre pótfelvételin, ha felvesznek arra, amit e-felvetelin jelöltem meg, de nem iratkozom be?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy egy haszontalan OKJ szakot jelöltem meg bebiztosításképp, és most olvasgatom, hogy tavaly nem is indult ez a szak! Pótfelvételin is vannak államilag támogatott OKJ képzések? Vagy tegyek le róla, és várjak egy évet? Tanácsokat elfogadok :)


Érdekelne továbbá, hogy akik korábban érettségi után kimentek au pair-nek külföldre, volt-e lehetőségük ott továbttanulni, illetve szakképzésben részesülni, vagy ez teljesen kapcsolatfüggő?


Hozzáfűzném, hogy kiváló nyelvérzékem van, bár sajnos csak angolul beszélek, de folyékonyan, választékosan, szinte anyanyelvi szinten

18/f


2009. júl. 7. 20:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Potfelvetelizni csak koltsegteriteses helyekre lehet sajnos, es azokbol is silany a valasztek (gondolj bele, azokat a helyeket hirdetik meg, amik mar senkinek nem kellettek).


En tavaly erettsegiztem, es bar felvettek az altalam megjelolt szakra, idokozben meggondoltam magam, es nem iratkoztam be. Kulfoldre jottem au pairnek. Nyelviskolaba jartam, ismerosoket, kapcsolatokat szereztem, ami meg jol johet majd kesobb az eletben (olyan csaladnal laktam, illetve altaluk olyan emberekkel ismerkedtem meg, akiknek a foglalkozasa osszefugg az en jovobeli terveimmel).


Csaladot talalni konnyu, de nagyon meg kell valogatni (en egyszer csaladot valtottam, mert nem birtam, mostmar tudom, mire kell odafigyelni a valasztasnal, hogy minden jo legyen).


Az, hogy angolul beszelsz, mar eleve sok orszagba eleg, nem muszaj angol nyelvteruletre menned, ha nem akarsz. En pl. nem beszeltem az orszag nyelvet, mikor idejottem, nemetul kommunikaltam a csaladdal, most meg, 1 evvel kesobb, folyekonyan beszelem. Megeri nagyon ez az egy ev, en most fogok hazamenni, februarban jelentkeztem megint egyetemre, szeptemberben elkezdem, semmivel sem leszek lemaradva a tobbiektol, sot, nagy elonyre tettem szert mind nyelvtudas, mind elettapasztalat teren.


En ajanlom neked is. :)


19/L

2009. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!