Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2 éves kislányom szivesen...

2 éves kislányom szivesen "rajzolgat, Ír". Helytelenül fogja a tollat, ceruzát. Nem a középső ujjára fekteti, hanem a gyűrűs ujjára. Erőltessem a helyes tartást vagy majd később megtanulja?

Figyelt kérdés
Magától veszi igy a kezébe, mikor próbálom neki mutatni hogyan kell helyesen, csak kis ideig marad úgy az ujja, aztán a megszokott tarás jön. Okozhat-e a későbbiekben valamilyen problémát a tanulásban, ha most így tanulja meg?

2012. jún. 26. 13:21
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Egyáltalán ne foglalkozz ezzel. A helyes ceruzafogásnak 5-6 éves korra kell kialakulni, ilyen kicsi korban még az izületek-izmok-csontok nincsenek olyan állapotban, hogy a helyes tartás hosszú távon ne legyen fárasztó. Hagyd, hogy örömmel firkálgasson, még bőven ráér a többi.
2012. jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ő még ehhez nagyon kicsi ,ezt késöbb meg fogja tanulni ne szekáld hogy nem jól fogja mert ez tudat alatt rögzülhet és akkor kihat a késöbbiekre.
2012. jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 t1tan válasza:
Erőltesd, lassan, de biztosan. A írástanulás korai fázisaiban egyszerűbb elsajátítani a helyes technikát, minthogy később kelljen átszoktatnod a normálisra. Az iskolában a 3. és 4. évfolyamon már szükséges lesz neki a helyes tartás, mivel lassabb írásra lesz csak képes a helytelen fogás miatt. Mindenféleképpen gondot okozhat a későbbiekben, saját tapasztalatból tudom. Többet kell vele foglalkozni és egy idő után meg fogja szokni.
2012. jún. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
majd ez foglalkoznak az oviban és az iskolában hozzáértők, akik tudják, hogy mi normális, meg mi nem. nem szabad erőltetni semmit, 2 évesen még úgy fogja, ahogy akarja. hidd el.
2012. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:

t1tan!


A gyerek nem másodikas, hanem 2 éves! Mit akarsz te még az iskola 3-4. osztályával?

2012. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor hagyom fogja ahogy kezére áll a dolog. Most is rajzol! :)
2012. jún. 26. 16:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem szakértőként vagy szülőként írok, hanem érintettként..:)

Én is rosszul fogom a ceruzát, pedig már 16 (lassan 17) éves vagyok.

Ha jól tudom ovis koromban is így tartottam, az iskolában és itthon is próbálták megtanítani nekem a helyes módot, de valahogy nem sikerült.

De ebből az egészből -emlékeim szerint- soha semmi hátrányom nem származott (kitűnő tanuló vagyok :)).

Egyedül annyi, hogy a gyűrűsujjamon vagy egy kis bőrkeményedésszerű dudor...

Szóval a kérdésedre visszatérve, nem hiszem, hogy most rá kellene erőltetni a kislányodra a helyes ceruzatartást, sőt ha később sem sikerülne, még az sem a világ vége! ;)

2012. jún. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

Neked a gyürüs ujjadon van dudor, nekem meg a középső ujjamon. Szerintem az a sok irástól van, nincs köze a tolltartáshoz.

További sok sikert a tanulsában!

2012. júl. 31. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!