Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez más egyetemen is így van,...

Ez más egyetemen is így van, hogy direkt szúrnak ki a diákokkal?

Figyelt kérdés

Egy vizsgát este 6ra raktak, ami még elfogadható is lenne, na de 4 órás a vizsga, vagyis este 10ig tart! A tanárok nem gondolnak bele, hogy nem mindenki tud olyan könnyen bemenni és hazamenni? Gondolok itt a vidékiekre...

Ráadásul ez nem is az első eset, már többször volt ilyen...

Miért csinálják ezt?? Így akarnak kiszórni mindenkit??

Vagy ez teljesen normális és más egyetemen is ez a helyzet, ne lepődjek meg..?


2012. jún. 27. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen még sosem volt. Melyik egyetem/kar/szak ez?
2012. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a legkorábbi vizsga az reggel 8kor kezdődik általában, és szóbeli... legkésőbbi vizsgánk eddig du. 3 órákkor volt, és írásbeli o.O (jog)... viszont zh-nál volt már olyan a gazdasági szakomon, hogy este 6ra tették be, de úgy h csak 1 órás volt, és lehetett egy másik időpont között is választani.
2012. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ELTE TTK biológia...
2012. jún. 27. 15:18
 4/8 anonim ***** válasza:
hát... a ttk-s szakoknál meg a gazdász-mérnök szakoknál ilyet simán eltudok képzelni :S előző voltam...
2012. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
új időpontot amúgy nem tudtok kérni? nekem bnőm szigorlatozott most gtk-n, valami 3 körös vizsga, több órás az is, és reggel 9kor kezdték...ők határozták meg a tanárnak h akkor kezdődjön. valami megoldás csak van
2012. jún. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha direkt buktatni akarnának, azt nem így tenné hidd el. :) Nálunk van egy tárgy, 120-an vagyunk rá, 25-ös korlátot tett a tanár a vizsgaidőpontjaira (heti 1), négy másik tárgyával együtt, szóval még 60 főt jelent tárgyanként. :) Akik nem reagáltak azonnal és időben, fel sem tudták venni, esélyük sem volt átmenni/megpróbálni levizsgázni. Amúgy is max 3 ember megy át minden alkalommal, pótlásra szintén nincs lehetőség, hiába a vizsgaszabályzat.

Szóval ha azt nézzük a tiétek még nem is kitolás. Én is vizsgáztam már 9-ig. (mérnöki szak)

Aludj bent rokonnál, koliban, vagy bárhol, ha az "életed múlik rajta", akkor leleményes diák megoldja!

Egyébként sok függ pl attól, hogy mindig ilyen időpontokra teszi-e a vizsgáját ez a tanár, vagy ez csak egy kivételes alkalom, esetleg direkt azért hirdetett meg plusz alkalmat, hogy még pár embert átrugdosson. Ezek egyáltalán nem mindegy körülmények, így kapásból nem is ítélném el, mert lehet még ő tesz szívességet nektek, csak éppen így ér rá! Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni! Én is bejárós vagyok és sokszor eldurran az agyam az egyetemtől, ha beérek reggelre és akkor közlik, hogy elmarad egy tripla óra, avagy a 4 órás szünetektől is rosszul vagyok, de ez van, nem körülöttem forog a világ, volt már időm hozzászokni sajnos. A többség kolis...

2012. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Áh, mind1 amúgy. Nem lehet szólni a tanárnak sajnos.


Utolsó! Ilyenkor amúgy ha nincs elég hely egy vizsgára, lehet, vagyis kell! szólni valamilyen vezetőnek és ő elintézi. Nekünk is volt már ilyen és mondták, hogy ez sérti a jogainkat! A tanárnak kötelessége minden diák számára vizsgaidőpontot biztosítani!


Amúgy nem csak ez a tanár teszi ilyen későre a vizsgáit, mások is ezt teszik itt a ttk-n...

Ja és nem nekünk tesz szívességet, mert az összes vizsga ilyen későn keződik.


Köszi a válaszokat!

2012. jún. 27. 17:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, szóltunk... :) Azt értük el vele, hogy a 25-ös keretet kitolta 30-ra. Így is csak a szemfülesek jutottak helyhez és bosszúból, hogy "hisztizünk" még több embert megvágott. A vizsgaszabályzat szerint pótlási lehetőségre is alkalmat kell adni, őt ez sem érdekli. Több felszólítást is kapott, de nem érdekli. Amíg nincs a helyére váró komolyabb szakember, addig bármit megtehet, ahogy az összes többi tanár is, akik olyan tárgyakat tartanak, amik kevésbé népszerűek a mérnöktanárok körében.
2012. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!