Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fősulisok, egyetemisták! Nem...

Fősulisok, egyetemisták! Nem tudom, ezek a szavak mit jelentenek, meg hogy van egyetemen/fősulin?

Figyelt kérdés

Továbbtanulok. Nem tudom, mit jelentenek az alábbi szavak:

- katalógus

- szeminárium


Honnan tudom, hogy mennyi órát kell felvennem, hogy kijön-e a kreditszám? Honnan tudom, hogy biztosan jó órarendet állítok össze magamnak?


Írnátok pár sort az egyetemi/fősulis életről, zh-k, előadások hogy mennek? Dolgoztok suli mellett (ha igen hányadévesek vagytok)?


2012. jún. 19. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Katalógus: olyan órákon van,ahol meg van adva,hogy egy félévben mennyit hiányozhatsz.Minden órán körbeküld a tanár egy lapot,amit alá kell írniuk a jelenlévőknek.Így számon tudja tartani a hiányzásaid számát.


Szeminárium: egyes intézményekben gyakorlatnak hívják.Olyan tárgy,ahol meg van adva,hogy mennyit hiányozhatsz egy félévben,magyarul muszáj részt venned (szinte) minden órán.Ezeken az órákon van katalógus.


Nálunk minden félévben van egy mintatanterv a kötelező és szabadon választható tárgyakból.A kötelezőket muszáj felvenned.Meg van adva,hogy az adott szakon hány kreditet kell teljesítened a képzés során,szóval annyi szabadon választhatót kell felvenned,hogy elérd a minimális összkreditet a képzés végén.

pl. én most mesterképzésre járok, ami 4 féléves és 120 kreditet kell teljesíteni,átlagosan félévente 30-at.Az egyik félévben felveszel többet, a másikban kevesebbet,és kész is,az a lényeg, h a végén meg legyen annyi,amennyi elő van írva.

Akkor jó az órarend,ha minden kötelezőt felvettél és a tárgyak nem ütik egymást,így be is tudsz járni.Ez sajnos nem mindig sikerül...


Én önkéntesként dolgozom a suli mellett és negyedéves vagyok.


Előadásokra nem kötelező járni,tehát nincs katalógus,viszont ajánlott,mert nem hátrány meghallgatni az anyagot a tanártól.Minden előadásból vizsga van a félév végén a vizsgaidőszakban.A gyakorlatok /szemináriumok számonkérési formája a zh (zárthelyi) dolgozat,melyet még szorgalmi időszakban írtok meg.Emelett lehet olyan is,hogy egy szemináriumon zh helyett kiselőadást,beadandó dolgozatot vagy ilyesmit kell csinálni és nincs zh,ez tanár és tárgyfüggő,majd elmondják ott.


22/L

2012. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a részletes választ. Még annyit kérdeznék, hogy honnan tudom, hogy melyiken van katalógus, melyiken nincs? vagy ezt "ki kell tapasztalni"? Kérdezzek meg felsőbbévest?

2012. jún. 19. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondom, a gyakorlaton/szemináriumon van, az előadáson nincs.Egyébként beülsz az első órára,és mindegyiken el fogja mondani a tanár az adott tárgy követelményeit,köztük ezt is.
2012. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki kell tapasztalni, vmelyik elmondják első órákon, h kötelező-e bejárni. Nekünk vannak olyan előadások, ahova kötelező bejárni, de van, h csak az órák 70-80%-n kell lenni, tehát hiányozhatsz párat. Gyakorlatokra általában mind be kell járni, vagy igazolással lehet cseréni vagy kihagyni 1 órát
2012. jún. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

katalógus a jelenléti ív. szeminárium a számolási gyakorlat.

van olyan, hogy mintatanterv, aszerint célszerű felvenni a tárgyakat. első félévben mindenképp! aztán utána már megkérdezhetsz felsőbbéveseket a szakodon, hogy nekik mi a véleményük a dologról.

nem kell úgy túlragozni ezt az egyetem dolgot. a tanulás része szinte olyan, mint a középsuli, csak nehezebb.

2012. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk géptanon és növényélettanon még előadáson is volt katalógus. Bár oda amúgy is bejártál, a saját érdekedben is.
2013. jún. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!