Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Megbuktam...

Mit csináljak? Megbuktam angolból a szóbelin.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ősszel lehet menni újra érettségizni, de hol kell rá jelentkezni meg ilyesmi? És ha mondjuk elmegyek nyelvvizsgázni, és sikerül, akkor kell angolból érettségiznem? Előre is köszi a normális válaszokat. De légyszi olyat ne írjatok, hogy ne menjek nyelvvizsgázni, ha itt meg megbuktam.

2012. jún. 27. 20:01
 1/6 reptoid ***** válasza:
100%

Iskoládban, egy másik iskolában, esetleg területileg illetékes kormányhivatalban. Ősszel nem minden suli szervez érettségit, így lehet a te iskolád sem fog. A kormányhivatal a tuti.

Nyelvvizsgával nem tudod kiváltani az érettségit.

[link]

2012. jún. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsga 2006 óta nem helyettesítheti a nyelvi érettségit. Jelentkezni a suliban kell érettségire, meglepő módon.

De ezt muszáj megkérdeznem: miből gondolod hogy meglenne a nyelvvizsga, ami nehezebb az érettséginél, ráadásul úgy hogy szóbelin buktál meg, ami azt jelenti hogy nem értél el 3 pontot?

2012. jún. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem gondolom, hogy meglenne a nyelvvizsga, csak megkérdeztem. Amúgy emelr szinten buktam meg, középszinten könnyebb a szóbeli valamivel?
2012. jún. 27. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:
2012. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sidel ***** válasza:
30%

Minek mentél emeltezni, ha ennyire nem megy a szóbeli? A nyelvvizsga meg tényleg más tészta. Azt hiszed, ha emelten ennyire nem ment, akkor egy középszintű nyelvvizsgát leteszel?

Én angolból nem érettségiztem, nyelvvizsgám sincs, de németből igen és felsőfokúm van. Elég rossz vagyok szóban mégis meglett. Viszont ha azt a minimum pár pontot nem tudod elérni, akkor komolyan el kéne gondolkodnod a dolgon. Én három pontot vesztettem középszinten. A nyelvvizsga ugyan csak harmadszorra, de meglett. (először az írásbeli nem sikerült, utána a szóbeli, utána a szóbeli, de a fellebezés sikerült)

Tehát a nyelvvizsgával vigyázz, nem jó dolog annyi pénzt kidobni az ablakon. Csak akkor érdemes nekivágni, ha biztos vagy benne, hogy sikerülni fog.

2012. júl. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Kit érdekel a fröcsögésed ?

A bukás okait nem tudjuk, ha valaki bukik, az nem minden esetben azért van, mert hülye...

Fel lehet készülni nyelvvizsgára is, nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy valaki letegyen akár egy felsőfokút. néhány hónap intenzív készülés elég a középhez. Fél év meg a felsőfokhoz. Nem nagy dolog...

2012. júl. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!