Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási pontszámítás?...

Felsőoktatási pontszámítás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mikor be kellett adni télen a jelentkezési lapot, akkor a lapon kértek az alap tantárgyak mellé 2 természettudományos tárgy jegyeit is. Beírtam a fizikát és bioszt meg a rajzot, mint választott tárgyat (tavaly végeztem). Akkor most a pontokba beleszámítják a 2 természettudományos tárgyat is, vagy azt csak akkor, ha pl. olyanra jelentkezik valaki az egyetemen? (Bocsi ha értelmetlenül írtam :D) Válaszokat előre is köszi!! :)

2012. jún. 28. 11:02
 1/4 anonim válasza:
kötelező lesz egy természettudományi tantárgyból érettségizni.( Kémia fizika biosz földrajz) Az érettségi pontszámítás az úgy zajlik hogy vagy az 5 érettségi tantárgyat által vitt százalékok vagy 2-tantárgy duplázásából származó szászalékból jön ki a max 400 pont + valami eredmény által vitt max 100 pont pl tanulmányi verseny nyelvvizsga olimpiai vagy világbajnoskágon elért helyezés stb...
2012. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom:) nem jól írtam. Ezt a 11.-12.-es résznél kérték, ezért érdekel, ezekből nem érettségiztem. :)
2012. jún. 29. 01:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindegy milyen szakra jelentkezel, kétfajta pontszámítási módszer van. Amikor beküldted az összes eredményedet, akkor ezek alapján lefuttatják mindkét fajta pontszámítási módszert, és amelyikkel több pontod jön ki, azt fogják figyelembe venni. Az egyik pontszámításnál benne vannak a középiskolai évvégi eredmények is, a másikban viszont nincsenek benne.
2012. jún. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Óóó, értem :D Köszönöm!! :)
2012. jún. 29. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!