Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell egyetemen órát...

Hogyan kell egyetemen órát felvenni?

Figyelt kérdés
Egyetemre jelentkeztem, de annyira titokzatos az egész. Honnan tudom meg, hogy milyen órákat kell felvenni, és mikor és mennyit? Hogyan? Lesznek könyvek? És tényleg csak a vizsga időszakban kell tanulni? Vagy mindig folyamatosan? És feleltetnek is? KÉrlek segítsetek, kétségbe vagy esve. Köszi!
2009. júl. 8. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Nyugodj meg nem olyan bonyolult. Ha felvettek már akkor majd úgyis tudni fogod, de ha mégsem akkor biztos van olyan barátod/barátnőd aki tudja, hogy kell.

Amúgy nekem NEPTUN-on kell felvenni őket és ott mellé volt írva a tantárgyak mellé, hogy melyik félévben kell felvenni és melyiket kötelező felvenni.

2009. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én is így voltam az elején azt se tudtam hova kell menni. Nekünk beíratkozáskor adtak egy füzetet amibe benne volt hogy melyik félévben milyen tárgyat kell felvenni, és a tanulmányi rendszerben is kiírták.Van ott a tanulmányi rendszerben hogy tárgyfelvétel majd ott kell jelentkezni. A gyakorlatokra félév közben is kell tanulni mert abból szoktak zh-t íratni, a többire lehet vizsgaidszakban is, de jobban jársz ha már előtte elkezded mert nagyon felgyűlik, bár ez egyetemtől is függ. Könyveket akkor kell venni ha a tanár mondja, úgyis mondja első órán hogy mik kellenek, de mi a könyveket is fénymásoljuk :). Feleltetni nem szoktak csak ha van szóbeli az olyan mint az érettségi. Egyébként hamar beleszoksz majd, én is ilyen béna voltam. És hova jelentkeztél ha szabad kérdezni?
2009. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Debreceni Egyetem germanisztika szak, és még azért is félek, hogy az órák nem magyarul lesznek és nem értek majd semmit. De állítólag már beszélnek magyarul is hozzánk. Köszönöm a válaszokat! Nyugodtabb lettem kicsit.
2009. júl. 8. 16:42
 4/9 anonim válasza:
Én is a Debreceni Egyetemre járok földrajz szakra. Második válaszoló vagyok.
2009. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk (DUF) első félévben felvették az elsősök tantárgyait. Volt egy gyorstalpaló a Neptun használatáról, onnantól kezdve mindenki magának intézte. Nem is lehet másképp, mert ha például nem sikerült egy tárgyat, amire ráépül egy másik, akkor nem veheted fel.
2009. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na beletrafáltál én DE németszakos vagyok bár én már ötödéves leszek. Nem kell aggódni, majd szept elején lesz szakos tájékoztató minden évfolyamnak, amit az intézeti titkár tart, mindent a szátokba fog rágni és kérdezni is lehet tőle. Meg majd lesz egy ilyen ismerkedős nap a diákokkal meg az intézet oktatóival. majd kaptok órarendet ahol ott van, mik a kötelező tárgyak első félévben és azokat kell felvenni elsősorban Neptunon. tanulni nemcsak vizsgaidőszakban kell majd, mert vannak évközi zh-k is. egyébként van honlapunk is, ahol elég sok hasznos infót megtalálsz, többek közt a szak tantárgyfelosztását is szemeszterekre bontva:

wwww.gi.unideb.hu

2009. júl. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat! Úgy örülök, hogy pont egy germanisztikás is válaszolt!Még annyit kérdeznék, hogy te mennyire tudtál jól németül amior elsős voltál?És értetted e amit beszéltek, vagy magyarul is beszéltek? Mert olvastam olyat, hogy pl. bevezetés a filozófiába magyarul. De csak ehhez volt oda írva. Köszönöm szépen a válaszokat! És mindenkinek sok sikert! :)
2009. júl. 8. 23:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Na most elvileg az oktatás német nyelven zajlik, de nem kell aggódnod, ha beszélsz egy erős középfokot, meg fogod érteni. eleinte szoktalan, de bele fogsz rázódni. ez a bevezetés a filozófiába azért megy magyarul, mert amennyire én tudom, ez egy kari modulos tárgy, ami nem a szakhoz tartozik, de minden első évesnek kötelező felvennie. úgy tudom, hogy vannak olyan tárgyak (ilyen pl a bevezetés a nyelvtudományba) amit BA-ban magyarul tartanak, bár nekünk még anno németül ment ez is. én régi képzésben vagyok, tehát annyira nem vagyok otthon a BA rendszerben, amit tudok, azt az alsóbbévesektől tudom.van amúgy iwiw-en egy germanisztikás fórum, ott főleg a BA-sok beszélik meg a szakkal kapcsolatos ügyes-bajos dolgaikat, vizsgákkal, jegyzetekkel, programokkal/bulikkal kapcsolatban. keress rá, és ott is érdeklődhetsz. és jó szívvel ajánlom a gólyatábort aug. végén:)

sok sikert a tanulmányaidhoz.

2009. júl. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat és a segítséget! Sokat segítettetek! Nagyon nagyon köszönöm! Sok sikert mindenkinek mindenhez! Meg nekem is :D Külön köszönet a germanisztikás írónak!
2009. júl. 9. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!