Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még így esélyem hogy...

Van még így esélyem hogy felvegyenek, nagyon fontos?

Figyelt kérdés

Érettségim:

magyar nyelv és irodalom 70% négyes

matematika 31% kettes

történelem 61% négyes

német 70% négyes

informatika 55% hármas



bizonyítvány:

irodalom tavaly 4 idén 5

nyelvtan tavaly 4 idén 4

történelem tavaly 3 idén 3

matek tavaly 2 idén 2

német tavaly 3 idén 4

informatika tavaly 5 idén 5

fizika tavaly 4 idén 4


Pécsre szeretnék menni magyarra,vagy idegennyelvi kommunikátor,vagy pénzügyi szakügyintéző.Semmiből sem csináltam emeltet.Nagyon mérges vagyok,mert nem bírták megadni szóbelin az ötöst németből se meg magyarból se,de aki meg sem szólalt azt bezzeg átengedték gond nélkül,csak nem bírták a po*fám. :( Már napok óta tiszta ideges vagyok,a nyelvvizsgám sem sikerült mert rossz helyre mentem,nagyon ki vagyok már borulva....


2012. jún. 29. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esély mindig van. A kérdés az, hogy mennyi. Viszont érdekes, hogy mindenhol más hibás, nem Te. Főleg az előző évi jegyeidből ítélve nem csoda, hogy nem lett ötös. Ezt nem sértésnek szánom, csak reálisan kell nézni a dolgokat és úgy tervezni.
2012. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Államilag támogatott magyarra szerintem biztos, h nem. A többinek nem ismerem a ponthatárait, de ha felsőfokú képzések, akkor oda lehetséges szerintem.
2012. jún. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 HorJencs ***** válasza:
Így, ezekkel az eredményekkel 280 pontod van. PTE-BTK Magyar szakra költségtérítésesként még van esélyed. Oda tavaly 200 pont volt a felvételi ponthatár.
2012. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

magyarra szinte kizárt sajnálom. idegennyelvi kommunikátornak nem azért, de elég gyenge egyetlenegy nyelvből 70%ot produkálni. angolt tanulsz esetleg? szerintem a pontjaid oda eleek lesznek, csak ilyen nyelvtudással nem fog érvényesülni. 1 emelt az angol mellett legalább kéne.

pénzügyi szakügyintéző? lehet hogy "csak" felsőfokú és nem diplomás,azonban ahhoz egy 2es matek nagyon nagy semmi lesz. legalább 70-80% kéne középszinten,hogy kb. azonos energiával menjen a matek majd.


szerintem várd meg ezt az egy hónapot, és kiderül hova vesznek fel. ha kommunikátornak,akkor neki kéne esni a nyelveknek,ha pénzügyre,akkor meg 100%-al a mateknak,és egész nyáron tanulni!

2012. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sok ötösöm volt németből,az osztályunkban én vagyok a legjobb,mégha furán hangzik is,gimibe jártam nem szakmunkásba nem nagyképűségből mondom,magyarból is voltam versíróversenyen is,magyarból is nagyon jó vagyok mert nagyon sok ötösöm volt...Nem arról van szó,hogy nem megy..Az írásbelijeim is ötösök lettek az érettségin,de szóbelin nem akarták megadni. ezt komolyan mondom,nem viccből.. :( most is épp azon vagyok hogy keressek egy helyet ahol letudok nyelvvizsgázni..nyelvvizsgán is volt ott olyan ember aki harmadszorra meg negyedszerre ment el,meg hallottam is hogy mivel cerúzával kell ugye kitölteni a lapot sokszor átsatírozzák hogy több pénzt szedjenek be.. tudom hogy hibás vagyok én is,mert tanulhattam volna jobban is,de nem ment jelenleg ennél jobban.. sajnos.. nem tudok mit tenni : ( azt hallottam hogy még lehet küldeni júl 10. után kérvénnyel bármit,erről tudtok valamit esetleg?
2012. jún. 29. 20:48
 6/8 A kérdező kommentje:
És esetleg még lehet kérvényezni hogy a magyarnak a költségtérítéses formájára bekerüljek? köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 29. 20:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Utólag már nem lehet plusz szakot hozzátenni a jelentkezésekhez. Maximum pótfelvételin jelentkezhetsz majd költséges magyarra. De csak akkor ha a normál felvételi eljárásban nem vesznek fel sehova.
2012. jún. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És hozzátenném ,hogy a pótfelvételin nem hirdetnek meg minden szakot. Az a szabad helyek számától függ.
2012. jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!