Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A színészek hogyan kapják meg...

A színészek hogyan kapják meg a szöveget? Nehéz azt betanulni? Oda van írva, hogy a jelenetben mit kell csinálniuk, pl. pofont adni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem le van nekik írva, hogy mit kell mondani, és az is, hogy mit kell csinálni. Elég nehéz lehet megtanulni, de szerintem mindig egyre könnyebbnek érzi az ember. Van aki már csak ránéz a papírra, és tudja is. De ezt nem 3 nap alatt érte el. Sokat kell gyakorolni.
2009. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Mégis milyen színészekről beszélsz?

Filmvilág, sorozatok?

Nem, a jelenet előtt bememorizálják az adott szöveget, ami szinte sosem több pár mondatnál, ezért nem arról van szó, hogy meg kell tanulni, vagy valami.

Színház?

Igen, a színház nehéz, ott memorizálni kell a dolgot, de a súgógép vagy súgó segít.


A forgatókönyvben le van írva, hogy adják elő magukat és ezen a rendező és a színészek tovább alakítanak.

2009. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, oda van írva, pl.


Carlos Daniel: Esmeralda, én megcsaltalak!

Esmeralda: *pofon*, *sírva kirohan*


Így néz ki kb. A pofon és a sírva kirohanás mikéntjét a rendező fogja megtanítani, hogy hogyan kell, hogy képzeli a megvalósítást.

2009. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!