Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakma lenne az ami...

Milyen szakma lenne az ami tényleg hozzám való?

Figyelt kérdés
Na szóval, imádom a földrajzot és a történelmet...jó a logikám szóval a matekkal sincs gondom... amit szeretek és tudok is az a biológia... a kémiát csak úgy tudom ha hozzá ülök és megtanulom... :) a fizikát utálom,némelyik anyag rész viszont nagyon is érdekel...nyelvekkel jóba vagyok, de ennyi...nem igazán érdekel csak az angol, hogy mégis tudjak valahogy a nagy világba megszólalni...a törivel és a föcivel mit lehet kezdeni?? vagy esetleg valami más???
2012. jún. 29. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, ez gyakorlatilag belépő bármelyik büfészakra, és nem az egyikre sem, amivel meg lehet élni. Bár ez utóbbi a kapcsolataidtől függ, megfelelő emberek ismeretében egy bölcsész diplomát is hasznosítani tudsz, kapcsolatok hiányában viszont mérnökként sem találsz állást. Csak ezen múlik.
2012. jún. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Anyum mérnök... keresztanyám orvos,szóval kapcsolatok valahogy vannak... de mivel mindenben "jó" vagyok igy nehéz dönteni, hogy hova is menjek :(
2012. jún. 29. 19:39
 3/7 anonim ***** válasza:

A kedves első válaszolót nem értem, miért nevezte ezt belépőnek büfészakra...nem tudom, hogy vajon te mit tanulhatsz. de minden szak a magam módján nehéz, nem tudom miért kell lenézni a másikat.

Szerintem mehetsz földrajz szakra vagy történelem szakra. És ott nem muszáj tanárnak tovább menned, de akár ha megtetszik oda is mehetsz. Szerintem egész jó lehet! :)

Vagy esetleg valami mérnökire is mehetnél...környezetmérnöknek :) Hajrá! ;)

2012. jún. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na neeee... Miért kell ajánlgatni ezt az átkozott környezetmérnökit? Mindenki azt hiszi, hogy a környezetvédelmi szakemberek ma annyira keresettek, pedig ez is elmenne egy kevésbé tipikus büfészaknak.

Ezekkel ami szóba jöhet, az szerintem leginkább a földrajz szak. Ott van geoinfó szakirány, amivel még talán meg is lehet élni.

Töri szak, csak akkor, ha tényleg érdekel a töri, és a kutatás is, ennek gyakorlati alkalmazásai annyira nincsenek.

Esetleg ott van még a jogász, de ehhez kell irodalom érettségi is. Nem tudom ez mennyire érdekelne téged, de talán ebben van a legtöbb lehetőség.

A biológia szak kifejezetten jó választás, de ezen a szakon erősen van kémia. Érettségizni is kémia-bioszból kellene. Ugyanakkor ezen a szakon, azok a szakirányok, amikben van jövő, mind erősen kémiások. Molekuláris biológia, immunológia, mikrobiológia, genetika etc.

Ott van az etológia, ökológia, amik nem annyira kémiásak, viszont ezek mind kifejezetten csak kutatásra alkalmasak. (Vagy még arra sem.) Egyedül talán az antropológia (Magyarországon humánbiológia szakirányba van beleépítve) ami tényleg kémiától mentes, de aktívan folynak ilyen téren kutatások.

2012. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
tanár? :)
2012. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem nézek le semmilyen szakot, pusztán azt mondom, nem lehet megélni belőle, és az ember nem arra megy, ha nem akar diplomás munkanéklüli lenni. Ha egyetemre mész, akkor vagy orvos, vagy jogász, vagy mérnök, vagy tanár, vagy fiz/kém/bio, akkor kutatás, esetleg vegyész, gyógyszerész, ezeken persze elég erősen jelen van a kémia. Ott van a matek, de csak, ha nagyon jó vagy benne. Egy ismerősöm nemrég banknál volt szakmai gyakon, alkalmazott matekos, megtalált egy hibát a kódban, kapásból két misi bónusz + szerződés diploma utánra. Egyébként mérnökinfósak tanulok.

Törivel, föcivel mehetsz geoinfósnak, ahogy előttem mondták, viszont előre kell bocsátanom, hogy annak a tanított informatikai része erősen nevetség tárgya mifelénk... Önképzés nélkül gyakorlatilag lehetelen gyakorlati ismereteket szerezni, és ez minden szakra vonatkozik.

2012. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
orvosin gondolkodtam és a tanárin...szóval ha megyek akkor valamelyikre ezek közül... :) mert gimi után mit tudsz kezdeni?? és éveket feleslegesen nem fogok ismét tanulással tölteni...szóval csak olyanra, amiből utána tuti, hogy megélek :)
2012. júl. 2. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!