Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Földtudományra kell az emelt...

Földtudományra kell az emelt szintű földrajz érettségi vagy elég a közép is?

Figyelt kérdés

2012. jún. 29. 10:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Idén még elég, jövőre meg nem tudni. Nézz körül felvi.hu-n
2012. jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Földtudományra nem kell földrajz. Persze elfogadják felvételi tárgynak, de nem fogod hasznát venni. Földrajz szakra érdemes föciből érettségizni. Földtudományin nem gazdaságföldrajz, meg nem természet földrajz van, amit középsuliban tanulsz, hanem a föld szerkezetével, működésével kapcsolatos dolgokat fogsz tanulni. Azaz kemény matek, és fizika ami az alapját képezi.
2012. jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Egyébként jövőre egy tárgyból kell majd emelt. Mindegy hogy mi az, amíg elfogadják felvételi tárgynak. De mint mondtam, föciből érettségizni nincs sok értelme.
2012. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
énis földtudra jelentkezem jövőre, most csináltam egy előrehozott közép föcit, ami nagyon szuperül sikerült. másik tárgyam vagy matek, vagy fizika lesz, de ha emeltezni kell mindenképpen, akkor föciből megyek, az az egyik legkönnyebb emelt.
2012. jún. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
de amúgy ja, föcinek köze sincs hozzá, végigokádtam a hónapokat, amikor tanultam rá.
2012. jún. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
honnan tudod ilyen biztosan (nemtudom melyik hozzászóló), hogy jövőre biztos, hogy kell emelt?
2012. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Két emeltem is lesz. Idén jött az ihlet, hogy ezt is megjelölöm. A földrajzot csak a könnyűsége miatt választanám. Ugye azt is meg lehet jelölni, mint választott.
2012. jún. 30. 19:19
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Elsőéves földtudományi szakos hallgató vagyok az ELTE-n.


Matekból és földrajzból emelteztem (előtte mindkettőből előrehozott közép), de nem szükséges, mert két jól sikerült középpel és mondjuk egy nyelvvizsgával is már be lehet jutni. :)


Összességében a földrajz érettségit elég kevés helyen lehet sajnos "elsütni" (csak természettudományi szakokon és még egy-két agrár szakon), de könnyű megcsinálni, érdemes mérlegelni, hogy más szakok mennyire érdekelnek (a matek emelt e tekintetben univerzálisabb, nagyobb vele a mozgástered gazdasági, műszaki irányba is). :) Vannak olyan ismerősöm, akik matek-fizikával felvételiztek földtudományra és nagyon jól teljesítenek, tehát a szaknak becsapós a neve. :D


A 9.-es földrajz tananyagnak hasznát lehet venni az első évben, de nagyobb föci előismeret nélkül is teljesíthetők az alapozó tantárgyak.


Felvételi után először mindenki csak simán BSc-s, nincsenek szakirányok, 2. félév végén van szakirány-választás. (Az ELTE-n hat szakirány közül lehet választani.)


Csillagászoknak, geofizikusoknak és meteorológusoknak a legfontosabb a matek és a fizika, érdemes középiskolában faktosnak lenni belőlük (habár a tananyag rövid időn belül elrugaszkodik a fakton tanultaktól, azért nem árt, ha megvannak alapok).

A geológus, geográfus és térképész-geoinformatikus szakirányok kicsivel "földrajzosabb" jellegűek, az utóbbi kettőn még társadalom- és gazdaságföldrajz is előfordulhat, a többi szakirányon nem.


Ha jobban érdekel a szak, ezen a linken megtalálod, hogy milyen tantárgyai vannak egy földtudósnak: [link]


Indul még a szak DE-n, SZTE-n és PTE-n is, de az MSc (ami nélkül szinte lehetetlen elhelyezkedni) végül úgyis az ELTE-n van. (Szegeden van olyan, hogy földtudomány MSc, az nem tudom, hogy pontosan mit takar... az MSc-nek úgy van értelme - szerintem - hogy pl. geológus, geofizikus stb. és nem földtudomány MSc, mert akkor olyan, mintha nem is szakosodna.)


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan és szívesen válaszolok, ha tudok! :)

2012. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
*ismerőseim
2012. júl. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha friss diplomás munkanélküli szeretnél lenni, akkor csak gratulálni tudok! Így tovább!


2 Big Mac-et és egy Cola-t!

2012. júl. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!