Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanárnak érdemes...

Milyen tanárnak érdemes tanulni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék tanítani. Ami érdekel az a biológia, kémia, nyelvek. Szerintetek milyen tanárnak érdemes menni ma Magyarországon? Másod diplomám lenne, környezetvédelmi végzettségem van! De így nem taníthatok és sajnos nagyon elhelyezkedni sem tudok! Milyen párosítás a legnagyobb hiánycikk? Tudtok esetleg iskolát szakot ajánlani?
2012. jún. 30. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai tanarkent valoszinuleg el tudnal helyezkedni, pl 2011-ben 1db fizika tanar kapott diplomat
2012. jún. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kémiatanárból is elég kevés van. Az egyik barátnőm is annak készül :)
2012. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ebből mondjuk a kémia áll hozzám közelebb! ÉS milyen párosítást érdemes mellé venni? Mondjuk nyelvet vagy biológiát vagy?

Vagy már nincs ilyen kettős párosítás a tanári képzésben? 7éve felvételiztem azóta meg van 2éve a diplomám de nem tudom hogy megy a mostani rendszer!

:D

2012. jún. 30. 08:55
 4/14 anonim ***** válasza:

Kémia-Fizika jó párosítás :D:D

Matek is szóbajöhet, de a többi nem igen. Annyi van a többiből mint a nyű. Nyelvből nem is érdemes, lassan már az egész ország nyelvtanár lesz.

2012. jún. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

akk már csak 2 "ingyen" féléved maradt.

az az igazság h én nem mennék tanárnak. vagyis tuti csinálnék mást is mellete. elég keveset fizet..

2012. jún. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nálunk anno volt egy olyan tanár, aki fizika-kémia-matek szakos volt. Hát hogy is fogalmazzak, szerette a matematikába (nekünk csak azt tanította) beletenni a kémiát is. :D Mondjuk jó fej volt, én bírtam az öreget, bár tanulni kellett nála az is biztos. :)
2012. jún. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket!

ÉS esetleg ha nem fősuli akkor valami OKJ amibe érdemes pénzt beleölni? Az az igazság hogy a diplomámmal nem fogok Mo-n elhelyezkedni hacsak valami céget nem alapítok, ahhoz meg nincs kezdő tőkém. Ausztria felé kacsingatok de ahhoz nyelv kell ami még fejlesztésre vár.

Szeretnék olyan munkát amivel kereshetek is ha nem is degeszre magam (szóval többet fizet mint a tanár) de még nincs 500 belőle mint pl. fodrászból!Ny-Mo-n élek amúgy Ausztriai határ mellett! :D

2012. jún. 30. 09:35
 8/14 A kérdező kommentje:

# 4/7

hogy érted hogy már csak 2 ingyen félévem maradt?

2012. jún. 30. 09:43
 9/14 anonim ***** válasza:

irtad h 7 éve kezdted és 2 éve van diplomád. ebböl következtettem h 5 évig jártál egyetemre/fösulira (ami 10 félév). az állam 12 félévet támogat államilag.

meg most vezették be h pl egy 6 féléves képzést államison 8 félév alatt kell elvézne. ha tulléped akk csak költ. téritésesen folytathatod a szakot.

2012. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Biológia tanárból sincs túl sok, nálunk pl. biológia szakon nem sokan mentek most se tanári irányba. Szóval szerintem Fizika, kémia és a biosz a nyerő
2012. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!