Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes-e így tanulni, vagy...

Érdemes-e így tanulni, vagy változni? Egy 12 éves srác vagyok. 5 Éve élek Magyarországon. Elötte Izraelbe éltem. Izraelbe átéltem az első osztály, majd megint újraéltem Magyarországba. Most az 5. osztályba járok.

Figyelt kérdés
Általában, mondjuk napi fél órát tanulok.(hétvégén 2 óra maximum).A bizonyítványom átlaga 4.Elég sokat gépezik szombaton vagy fél napot és vasárnapon is.Hétköznap is elég sokat.Pénteken tegnap volt egy bulim és nagyon el gondolkodtam.Jövőre átmegyek Emelt szintű angolra a Emelt magyarból.Fel vagyok készülve, már úgy hogy az angol könyveben a csoportnál előrébb járok.Aztán pénteken rájöttem, hogy én ennél sokkal de sokkal okosabb vagyok sok tananyagot csak megjegyzek és nem tanulok.De ha többet tanulnék.úgy akarom hogy hétvégékre 3-3 órára korlátoznám a gépet és több tanulást vennék.Hétköznap csak napi 1. Számítástechnikus szeretnék lenni.Szerintetek menni fog nekem az 5-s mondjuk nem ebbe az évbe de jövőre.Hisz minden évet tiszta lappal kezdjük..Sok dologba 4-es vagyok, de ami aggaszt, hogy a matek tanárom nem figyel fel rám órán aktivitásomra új osztályba kerültem fölsőbe.3-as vagyok belőle.Tavaly 4-es voltam.Angolt nagyon szeretem és tudom.Ezért megyek jövőre emeltre meg a szakmám miatt amit akarok.Eddig tehát eléggé lusta voltam, de most felkelnék.Nem ego, de szerintem ahogy mondják "van eszem, de nem használom".Nem ide kellet volna írnom publicba feltétlenül a kérdésem nem is hiszem, hogy van hozzám hasonló ember, de érdekel mit válaszoltok.Szerintetek érdemes az egész??Talán túl sok hülyeséget gondolok.
2009. febr. 21. 14:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja igen és azért voltam megint elsős mert abszolút nem tudtam magyarul...A szemem is nagyon rossz mondjuk félvak de szemüveggel látok azt hiszem egyik +7-es másik +11as dioptriás.Azért remélem be tudom teljesíteni, hogy informatikus legyek. :D
2009. febr. 21. 14:42
 2/12 anonim ***** válasza:
Minden csak elhatározás kérdése, és igen, mindig érdemes az embernek törnie magát a jobbért. Minden sikerül, ha igazán akarod. Sok sikert!
2009. febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak ha most belegondolsz mind amit tanulsz tapasztalatok, haszontalanságok lesznek.Informatikus leszek és Természet Ismeretet tanulok.Ugyan.De rájöttem képes vagyok.Ma bementem a könyvtárba, és elég jó gyűjtő munkákat készítettem.Talán, mindig is félnem kell és félni fogok a kiejtésembe.Egy két szót nem a legjobban ejtek ki meg az rrt.Talán azért nem kedvelem a verstanulást.De kezdek belejönni a tanulásba, és nem is olyan rossz.Inkább nagyon jó.
2009. febr. 21. 17:03
 4/12 A kérdező kommentje:
4 hónap alatt a 4-es átlagú bizonyítványomat sajnos nem tudom 5-sé csinálni.De majd jövőre.Talán én utálom a lassú időt, de meg kell tanulni a várakozást is.:D
2009. febr. 21. 17:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Persze, hogy meg tudod csinálni, ez csak a szorgalmadon meg a kitartásodon múlik. De a szemed miatt jól gondold nmeg, hogy tényleg számítástechnikával szeretnél-e foglalkozni! Egész életedben a számítógép előtt fogsz ülni, tönkreteszed a szemedet. Biztos nem érdekel semmi más? Mert az sem jó ám, ha csak egy dolog iránt érdeklődsz. Csak tanulj meg mindent rendesen (a természetismeretet is!), sose tudhatod, hogy mi fog még a számtechen kívül megtetszeni, miben leled örömödet. Hiszen tanulni jó dolog, főleg ha könnyen megy! :) Sok sikert!

2009. febr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Talán a második szakmám az doktor lenne.Mindig csak jókat hallok róluk, mert tudok egy párat.De sajnos a számítógép már rég óta a választásom.A szemem úgy se lehet rosszabb...

Tanulni meg könnyű hát persze környezetismeret-et meg már kezdem jól tanulni.Sajnos lassan fél óra alatt tudom megtanulni a egész Galambot például, de aztán felmondok mindent fejből.Ami a legkönnyebb az az angol.Emeltess leszek jövőre így tehát egyedül kell haladnom előre.6 oldalt sikerült átvennem 1 óra alatt.A múlt idejű tagadás és kérdés.Majd a ennivalókból az a-b-c lecke a d maradt, és egy összefoglaló és együtt járok az emeletesekkel tanulásba.

Szóval kis befejezésnek, kinek milyen tapasztalata van a számítástechnikából?

Egyébként most, hogy lejjebb vettem a gépezési időt nagyon szorgalmas vagyok.Rájöttem a gép csak veszi az időt.Készítettem egy szép kis fogalmazást mindennel történelem Róma Köztársaság Törvényeiről.Környezetből a hörcsögről jövő órára.Angolba ezen a hétvégén 6 leckével haladtam, de még fogok 2-vel.És az a lényeg, hogy élvezem.Nem is tudtam, hogy ennyire élvezetes a tanulás.Főleg az angol.Eddig mindig azt mondtam de utálatos inkább gépezek, de meggondoltam magam.Azért sajna 5-s már nem lehet 4 hónap alatt a 4-es-ből de majd jövőre.Az egyetlen amit még nem a legjobban szeretek a magyar.Majd megszeretem.Nos várom a véleményeket és a válaszokat.

Miki

2009. febr. 22. 09:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia

En magyar lany vagyok, de en is kulfoldon elek.

Nekem is nehez, mert en is itt tanulok egyetemen, es neha nagyon nehez megerteni, hogy mirol beszel a tanar es utana hazamesz es leulsz es el kell olvasni, meg szotart hasznalni.De ha valami akarsz csinalni az eletben akkor azt kell csinalnod es sokat kuzdeni erte.

Szerintem a szamitastechnika jo valasztas, de valassz melle meg valamit, mondjuk angolt, meg meg egy nyelvet (azt majd kesobb, elobb a magyart tanuld meg!).

A szemed nem fog romlani, ez csak egy tevhit!

Ne aggodj, ha 4es vagy ebben az evben es nem 5os, mert

1.Meg jovore lehetsz kituno tanulo, nagyon jol mondtad, hogy mindig tiszta lappal indul mindenki.

2.Altalaban (az eletben) nem a jegyek szamitanak, hanem hogy milyen tudas van a fejedben.Persze azert amig felvesznek az egyetemre addig tanacsolom, hogy legyenek jo jegyeid!


Egy tanacsom van meg:

majd arra vigyazz, hogy a nyariszunetben/tavasziszunetben ne uljel sokat megint a szamitogep elott!Mert utana megint amikor jon az iskola akkor nehezebb lesz visszaszoknod a tanulasba!

Sok szerencset!

Ha szeretnel beszelgetni valakivel, akkor nyugodtan irj emailt!

Udv :D

2009. febr. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szia.Mi az emailod?
2009. febr. 28. 09:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha kattintasz a "Privat email a valasz irojanak"ra :)

Na, majd akkor varom.

Jo legyel, pusza

2009. márc. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
csak sajnallak, hogy idekeveredtel
2011. jan. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!