Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az alábbi rövid motivációs...

Az alábbi rövid motivációs levelet, hogyan kell helyesen leírni németül?

Figyelt kérdés

Üdvözlöm!

Szeretnék elhelyezkedni mint szakács és pincér és egy állandó munka helyet találni. Én keveset beszélek németül de gyorsan tanulok és alkalmazkodom. Továbbá szeretném magam is fejleszteni a Német nyelv terén.

Nyitott vagyok az új ismeretekre. Munkám során körültekintő, pontos és megbízható vagyok. Ügyelek a környezet tisztán tartására.

További információ az önéletrajzban

Tisztelettel:

Cím:

Telefon:

Email:


2012. jún. 30. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Ha ennyit nem tudsz németül magadtól leírni, hanem azt várod el, hogy valaki itt fordítsa le neked, akkor minek jelentkezel egyáltalán német állásra? Előbb menj el egy nyelvtanfolyamra, utána lehet gondolkodni a munkavállaláson! Nem bántásból, hanem a saját érdekedben mondom, mert így úgyse fognak felvenni. Mondjuk úgy látom, a magyar nyelvvel is gondjaid vannak. Neked még tanulnod kellene, nem külföldi munkán agyalni.
2012. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert ez az utolsó esélyem és a szótár nem igazán jól fordítsa le.
2012. jún. 30. 10:18
 3/7 anonim ***** válasza:

A német levél formai sajátosságaira figyelj!


Sehr geehrte Frau/Herr XY,


ich möchte als Kellnerin oder Chef Stellung finden, und ich besuche eine ständige Anstellung. Ich spreche nur ein wenig deutsch, aber ich lerne leicht, außerdem bin ich anpassungsfähig. Ich möchte meine deutsche Sprachknetnisse erweitern.

Ich bin öffene auf die neuen Kentnisse. Unter meinen Arbeit bin ich umsichtig, präzis und zuverlassig. Ich achte die Reinheit der meinen Umgebung.

Sie können weitere Informationen in meinen Selbstbedienung finden.


Tisztelettel:

XY

2012. jún. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mellesleg te magyarul sem tudsz (fordítsa?), nemhogy németül, mi a fenéért akarsz német nyelvterületre menni?
2012. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Látom látjátok, hogy nem vagyok Magyar sem is és itt Oroszoknál nincsen ilyen jó oldal, hogy tudj kérdezni...


Elnézést mindenkitől!

2012. jún. 30. 10:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Sehr geehrte Frau/ sehr geehrter Herr XY,


ich möchte als Kellner oder Koch eine Stelle finden, und ich möchte eine ständige Anstellung. Ich spreche Deutsch nur ein bisschen, aber ich lerne leicht, außerdem bin ich anpassungsfähig. Ich möchte meine deutsche Sprachkentnisse erweitern.

Ich bin offen auf die neuen Kentnisse. In meiner Arbeit bin ich umsichtig, präzis und zuverlässig. Ich achte die Reinheit meiner Umgebung.

Sie können weitere Informationen im meinen Lebeslauf finden.


Mit freundlichen Grüßen

XY



csak átjavítottam az előzőt! :)

2012. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ich möchte meine deutschen Sprachkentnisse erweitern

-

2016. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!