Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Okj-s képzés után ingyenes a...

Okj-s képzés után ingyenes a diploma?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem és a Miskolci Egyetemre fogok menni Jogi asszisztens képzésre. Ha azt a két évet letudom, akkor mehetek igazgatásszervezőre,államilag támogatottra?

Köszönöm a válaszokat!


2012. jún. 30. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, mert mindenféle képzésből egyet támogat neked az állam vagy összesen 12 felhasználható (államilag támogatott) féléved kapsz, tehát:


Elhasználsz négyet OKJ-re (2év=4 félév)

aztán hatot egyetemi alapképzésre (3év=6 félév)

aztán négyet az egyetemi mesterszakra (2év=4félév)


Ezekből mindegyiket elvégezheted államilag támogatottként, mert mindegyik másfajta képzés, hiába 14 félév 12 helyett.


De ha mondjuk egyszerre két diplomád lesz két egyetemen (pl. egyik szakot elkezded, aztán szünetelteted egy évig és a felvételiknél megint elkezdesz egy szakot és utána párhuzamosan haladsz velük =tehát egyszerre végzel) és belefér a 12 félévbe, akkor az is ingyenes. De ha kapsz egy alapképzés után diplomát és utána kezdesz el még egy alapképzést, akkor már a második fizetős.


Tehát a válasz még egyszer: igen :)

2012. jún. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem, mert az OKJ-s képzés befejezésével szakmát kapsz kézhez! A Magyar Oktatásügy pedig, azokat a felsőoktatásban tanulókat, akik rendelkeznek egy korábban megszerzett szakmával, semmilyen anyagi támogatásban nem biztosítja! Sajnos! :(
2012. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne mondd már, én is így jártam ki az egyetemet. Igaz, nekem középfokú okj-m volt, nem felsőfokú.
2012. júl. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most akkor igen vagy nem? :) köszönöm egyébként a hasznos infókat :)
2012. júl. 1. 13:58
 5/7 anonim válasza:
Ez engem is nagyon érdekelne, de én az első válaszolónak adnék igazat, mert én is így hallottam.
2012. júl. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Előző vagyok.


[link]


„Egy személy tizenkét féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat államilag támogatott képzésben (a továbbiakban: támogatási idő), beleértve a felsőfokú szakképzést is. (…)Az államilag támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte, azzal a megkötéssel, hogy azonos képzési ciklusban államilag támogatott képzésben kizárólag az 56. § (3) bekezdése szerinti feltételek fennállása esetén folytathatók tanulmányok. Ezt a rendelkezést alkalmazni kell a felsőfokú szakképzés tekintetében is. "

2012. júl. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Megint előző :D


[link]


Remélem ezekből már sikerül kibogarászni :)

2012. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!