Ugye nem befolyásolja?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok. Év végén csupa 5-ösöm volt. Viszont tesiből kiválóan béna vagyok! Pedig nem is vagyok kövér. Eddig a tanárnő mindig megadta a jobb jegyet, hogy ne rontsa azzal a többit. De 7.-ben ez nem így lett! Miért? Túl magas már az elvárás? Vagy mi? Szeptemberben már 8.-os leszek, és már gondolkozni kéne, hogy hova megyek tovább tanulni. De ugye ez a tesi nem fogja befolyásolni, hogy hova menjek tovább tanulni. Erős gimit szeretnék választani. Remélem felvesznek attól, hogy tesiből 3-as vagyok! Szerintetek?
2012. júl. 1. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
jesszus. a tesi készségtantárgy, ergo nem fog befolyásolni semmit sem... akinek eltörik a lába,vagy műtötték, és nem osztályozzák le a tesijét, akkor nem veszik föl másik suliba mert megcsúszott a felmosott padlón..? gondolkozz már egy kicsit..sportolni kéne valamit nem pedig egész nap gép elött ülni, !!! egyébként az, hogy kövér valaki nem jelenti azt hogy nem jó sportban. én nem vagyok valami soványság, mégis dicséretes ötös voltam mindig tesiből!!!..
2012. júl. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd... A tesi sehova nem számít, maximum ha sporttagozatos gimibe mész.

Ne foglalkozz az ilyen semmit sem érő készségtantárgyakkal, nincs huzalmad hozzá, ennyi.

Itt vagyok személyes példa. 8évig versenyszerűen úsztam, röplabdázok, vízilabdázok, kézilabdázok, ha van időm teniszezek, mellette járok zumbázni. Mégse tudok se kötelet mászni, se hosszú távot futni, de még csak bukfencezni sem. Úgy vagyok vele, hogy én sportolok eleget, megteszek mindent az egészségemért, az, hogy nem vagyok egy atlétika gyöngyszem, a fenét nem érdekli. Ezt ne vedd a szívedre. Mi 8.-ban kaptunk új tesitanárt, gyűrűznünk kellett, ami már ötödikben elvárás, és mi 8.-ban azt se tudtuk, hogy hogyan kell csinálni. Szóval ne aggódj, de el kell részben szomorítsalak, mert gimnáziumban még keményebbek a tanárok...


15L

2012. júl. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:) Ha kötélugró csoportba járok, és azzal fellépek, valamint mazsorett csoportba is járok. Az jó? Szeretném kipróbálni a díjlovaglást is, mert nagyon szeretem a lovakat.
2012. júl. 1. 00:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Én inkább futnék, vagy úsznék, javítja az állóképességed..

15L

2012. júl. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
52%
Túl fiatal vagy az igazsághoz, de az iskola nem mérce. Nem számít, hogy milyen osztályzataid vannak, és nem számít, hova vesznek fel. A tanárnő is ember, és lehet, hogy unszimpatikus vagy neki. De ezek nem lényeges dolgok, csak maga a tudás, azt pedig iskolában feleslegeset tanítanak elsősorban, hogy buta rabszolgát csináljanak belőled, aki majd a rabszolgapiacon (munkaerőpiac) árulja magát, és alálicitál a 70 ezres fizetésű 3 diplomás embereknek, abban a hitben hogy boldog lesz, de 'legalábbis valamiből élni kell'. Amíg nem gyalulták le teljesen az agyad, elkezdhetnél olyasmivel foglalkozni, amiben jó vagy és amit szeretsz, és nem légy biztos benne, hogy elég jó vagy. Azzal, hogy félelemben tartanak, frusztrálnak és traumatizálnak csak azért van, hogy egy irányítható senkiházi legyél, aki majd a munkaadói seggét nyalja élete végéig. Még gyerek vagy, befolyásolható és ezt a világ kihasználja, így tesznek a társadalomért hogy munkaerőt termelnek, és kiírtják az egyéniséged. Ne hagyd magad, te vagy a legjobb!!
2012. júl. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak van igaza!! SZ*rd le, hogy milyen jegyet kapsz, nem attól leszel sikeres. Én konkrétan utálom a tesit, meg a tanárt is, első naptól kezdve kinézett magának, pedig akkor még hajtottam. Most már egyáltalán nem érdekel.


Amúgy az erős gimibe is felvesznek, egyáltalán nem fogja őket érdekelni, hogy 3-as vagy tesiből. De hidd el, ha el akarsz érni valamit az életben, akkor felejtsd el azt, hogy "kitűnő". Ne arra koncentrálj, hogy mindenből 5-ös legyél, hanem válassz ki egy-két olyan tantárgyat, amit szeretsz, és azt vidd a csúcsra! Abból legyél te a legjobb, akár az egész országban! De ha elaprózod az erőd, hogy mindenből üst az iskolai mércét, akkor nem lesz időd arra, hogy a tehetségedet fejleszd.

2012. júl. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tesi tényleg nem fog befolyásolni, bár ahova én jelentkeztem, ez is egy nagyon erős gimi és minden tárgyat néztek. Barátnőm kéttannyelvűbe, szintén nagyon erős gimi, ott a készségtantárgyakat nem nézték. De ha ez nem is lesz 5ös, a többi meg igen, akkor sincs semmi baj, nagyon jó átlagod lesz, és a felvételit sem tesiből fogod írni:)
2012. júl. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy "ma 06:08" válaszát ennyien lepontozták. Szomorú. :( Pedig nagyon igaz, amit ír, csak az emberek nagy része nem hiszi el, hogy a mai iskolarendszer borzalmas. Tele van életunt, negatív pedagógusokkal, akik utálják a szakmájukat. Annyira nem volt jó, hogy fizikus legyen, ezért lett belőle fizikatanár. És így tovább, minden tantárgynál. Sikertelen emberek tanítanak minket. Persze, tisztelet a kivételnek, ismerek olyan tanárt, akinek a tanítás az élete, és nagyon szeretjük. És ha tetszik, ha nem, az iskolarendszer pici gyerekkortól kezdve kiirtja a gyerekekből a természetes kíváncsiságot és az egyéni véleményt. Olyannak kell lenned, mint a többiek. Ugyanaz kell, hogy legyen a véleményed, mint a tanárnak. Nem lehetsz egyéniség, mert akkor megvetnek. A közösségtől nagyon elütő gyerekeket bántják és minden erővel megpróbálják betörni. Több-kevesebb sikerrel.


Jó az, hogy folyamatos stresszben élsz, hogy milyen jegyet produkálsz? Hogy minden napod magolással telik? Higgyétek el, ez nem fontos. Csak azt szeretnék, hogy beolvadjatok az emberek szürke falába, hogy valahol egész életetekben robotoljatok, legyetek bamba rabszolgák, mindenféle egyéni megmozdulás nélkül. Legyetek könnyen manipulálhatóak, és ne lássátok át még véletlenül se, hogy mi folyik a háttérben. Bólogassatok, miközben bármit megtesztek, amit mondanak, és bármit megvesztek, amit az orrotok alá dugnak. Ha sok okos ember lenne (és itt nem a lexikális , száraz ismeretanyagra gondolok, amit az iskolában a fejünkbe tömnek, hanem a valódi józan ítélőképességre, és döntési készségre), akkor nagyon sok mindent nem lehetne megcsinálni, amit most megtehetnek a "nagyok". Aki most fent ül, annak az az érdeke, hogy minél több "bólogatóskutya" legyen a társadalomban, akikkel el lehet hitetni bármit. Akik nem mozgolódnak és nem lázadoznak.


A legszomorúbb az egészben, hogy az emberek nagy része el sem hiszi magáról, hogy milyen értékes. Pedig minden gyerek hihetetlen adottságokkal jön a világra. Csak valahol időközben elveszítjük a hitünket és a lelkesedésünket. Gondoljatok magatokra, amikor első osztályba készültetek. Mindenki nagyon várja, hogy elkezdje az iskolát, alig várják az első napot. Aztán eltelik egy hét, meg két hét, és azt veszik észre a szülők, hogy a gyerek egyre kevésbé akar menni, egyre rosszabbul tanul. Mert az első naptól kezdve elkezdik módszeresen letörni a gyerek természetes kíváncsiságát, és teletömni a fejüket mindenféle haszontalan szeméttel. Mindenki tudja, hogy amit dolgozatra megtanulsz, annak nagy részét úgyis elfelejted és a büdös életben nem fogod használni. Meg jönnek a büntetések (nincs házi feladat, vagy a gyerek egyszerűen izgágább), a gyerek megalázása a társai előtt, folyamatos egymáshoz méricskélés, kudarcok egész sora, és előbb utóbb el is hiszik magukról, hogy semmire se képesek. Aztán néhol a szülő részéről is jönnek az irreális elvárások. Pedig a gyerek képességeivel nincs baj, csak nem a képességet fejlesztik, hanem mindenféle haszontalan izét magoltatnak be vele. És nincs más választásod: vagy beletörődsz, és megtanulsz magolni, vagy lecsúszol az osztály aljára, ahol folyamatosan érnek a kudarcok, vagy küzdesz, amíg be nem törnek. Nagyon kevés gyerek vészeli át törés nélkül az iskolát.


És az egésznek semmi értelme sincsen. Mert mikor vagy sikeres? Ha bemagolod azt a töméntelen mennyiségű szemetet. Egy frászt. A siker köszönőviszonyban sincs az iskolai teljesítménnyel. Ismerek olyanokat, akik egész életükben kitűnőek voltak, még az egyetemet is elvégezték, aztán semmit sem kezdtek a diplomájukkal. Most bolti eladók. És olyanok is vannak, akik végigbukdácsolták az iskolát, épp, hogy meg nem buktak, és ma sikeres, boldog emberek. Úgyhogy jelentkezz csak az erős gimibe (fel is fognak venni, ne parázz :)), de ne felejtsd el, hogy a célod az, hogy megtaláld azt, amiben tehetséges vagy, és arra irányítsd minden energiádat, hogy a csúcsra juss. Mert a mi érdekünk meg az, hogy minél több legyen a sikeres, boldog ember, akik elérik az álmaikat. ;)


Na, ez egy kicsit hosszú lett, de szerettem volna ezt leírni, hátha valakihez eljut az üzenet, még ha a többség másként is gondolkozik. De az sem baj, elvégre különbözőek vagyunk, úgyhogy azt is elfogadom, ha lepontoztok. De ez az én véleményem, és kész. :))

2012. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

8#


Ennek az oldalnak 3 éves látogatása során nem találkoztam ehhez hasonló megnyilvánulással, amely tartalma ily mértékben harmonizált volna a saját világképemmel, normáimmal, indíttatásommal, az igaz tudásra való szomjúságommal.


Hogy egy véleményen vagyunk, az a gondolkodás miatt van. Nem akadtunk el, nem ragadtunk a felszínen ahogy az a népesség túlnyomó részével történt.


A lepontozás már a társadalmi programozás eredménye, alapjában egyenértékű emberek vagyunk, ám a nem tudatos emberekbe gyakran bújik Smith-ügynök (idegeneken kívül munkatársba, barátba/barátnőbe, szülőbe ugyanúgy......), hogy az éppen megnyíló, ébredező, vagy bizonytalan gondolkodó embereket negatív visszajelzéssel tereljék a legmagasabb érdekeknek megfelelő mederbe. Így akik lepontoznak ehhez hasonló válaszokat, azokat figyelmeztetem, hogy nem akármilyen külső irányítás alatt állnak (ami interiorizált, tehát sajátodként elfogadtad, csakhogy valójában destruktív).


A valóságra való ráébredés a legveszélyesebb tényező a geopolitika számára, így az ilyen életszakaszban levő ember által produkált szimptómákat például elnevezték skizofréniának, 'gyógyszert' árulnak "rá", amit általában a halálig 'kell' hogy szedd. Egyébként sok mentális zavar is kizárólag a gyerekkortól, sőt visszamenőleg sok nemzedékre kezdődő sebzés és abberálás eredménye, amelyet az elmeprogramok hatására egymáson hajtanak végre az emberek, és ezt természetesen kifelé mindig palástolják. Így nem nehéz tudathasadásos népességet létrehozni.


Akik az utóbbi válaszokban leírtakat meg nem közelítő tudati szinttel látogatják az oldalt, további felbecsülhetetlen károkat okoznak maguknak, egymásnak.


Nyolcas válaszolónak is olyan jelenléte van, hogy már sokkal kevesebb hatás okozhat kárt neki mert érti a maga körül levő világot. Nekünk főleg a lepontozást kell 'elszenvedni', ami az igazsággal és a kimondásával jár. Természetesen nekem is rosszul esett a lepontozás mikor elkezdtem az oldal használatát (mint azt hiszem mindnyájunknak), most kizárólag sajnálattal veszem tudomásul, hogy többek a nekik tetsző válaszokat értékelik, ezzel hazugságra nevelve a környezetüket, tehát elvárják, holott ezzel diszfunkcionális emberi kapcsolatokat alakítanak ki, és az egész világ hibás lesz pillanatok alatt.. A való életben is jól megfigyelhető a jelenség, de itt azt hiszem gyakrabban találkozunk vele.


Olyan kardinális tudás hiányzik az emberekből, amely felesleges kérdések millióit eredményezi, sőt, tovább viszem feleslegesen gépelt válaszok idejét is veszik el az ember életéből (mert a befogadó félben nincsenek meg a feltételek, hogy megértsék, vagy simán elfogadják).


Bizonyára járnak ide hasonló világnézetű emberek, viszont ilyen íratlan szabályok szerinti, korlátok közé szorított társas dinamikákban (mint az oldal) elvétve tudnak csak kifejezésre jutni, holott ezek mind bennünk lakoznak.


Ezúton kérem azokat, akik egyetértenek a nézeteimmel (és külön a nyolcas válaszolót) ne habozzanak felvenni velem a kapcsolatot üzenetben skype névvel, mert együtt erősebbek vagyunk!


Üdv mindenkinek, és elnézést az OFF-ért! :)

2012. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!