Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén egyetemre/fősulira...

Idén egyetemre/fősulira felvételizők! Hány pontotok lett és milyen szakra mennétek?

Figyelt kérdés
Nekem 360 pontom van és az ÓE mérnökinfójára szeretnék menni....tavaly 323 volt a ponthatár.... remélem bent leszek:))
2012. júl. 1. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
PTE TTK gazdinfó szak, tavaly 273? volt a ponthatár, 396 ponttal rendelkezem.. nem aggódom.. :) Amíg benn van a sorrendmódosítás lehetősége, SZTE TTIK is játszik, ugyanígy gazdaságinfóval, bár ott 370 volt a ponthatár, ki tudja, mennyit fog emelkedni.. :)
2012. júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
422 pontom van, BME-VBK-ra és ELTE-TTK-ra jelentkeztem. Előbbire vegyész- és biomérnöknek, utóbbira pedig a kémia szakra. BME-re tavaly 419 volt a határ, úgyhogy necces, ELTE-re viszont 350, úgyhogy nem aggódom :)
2012. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Igazából szerintem felmérhető, hogy kit vesznek fel, kit nem, ki lehet kalkulálni, hogy mennyit fog kb emelkedni. A +40 pontot kell kalkulálni, a tavaly felvettek számához és az idén jelentkezők számához, ezt láthatjuk a felvi oldalán.

Pl, PTE TTK gazdaságinfó szak, infó szak miatt növelik a felvételt nyerő diákok számát.

Tavaly, első helyen 87 ember, összesen 323 ember jelölte meg a szakot, idén első helyen 84 ember, és összesen 260 ember jelölte meg. Tehát, kevesebb a jelentkezők száma, nőni fog a felvételt nyertek száma, ezáltal én a tavaly szükséges 278 ponthoz képes némi csökkenést várok, legyen mondjuk 260-270 pont. Ehhez hozzá kell adni a 40et, 300-310 pont. Ezzel az elvvel kiszámítható az összes szak, csak tudni kell, hogy milyen irányba, mennyivel csökkent, esetleg nőtt a felvételt nyert hallgatók száma.

2012. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
mi ez a +40-es baromság??? nem fog minden szakon 40 ponttal emelkedni a ponthatár, csak a minimum pontszám lesz 200 helyett 240.
2012. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

ELTE IK

Legrosszabb esetben 81, de kedden megyek szóbeli felvételire, aminek a pontszámát lehet duplázni.


Mielőtt valaki értetlenül néz csak, MSc-re megyek, ott 90 pont a max, valamint van még 10 pluszpont lehetőség van.

2012. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

398 van

tavaly 382 volt

BME

Megőrülök annyira szeretnék ott tanulni.


Ti hogy bírjátok ki ezt a 3 hetet a ponthatárokig ? :O

2012. júl. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pl dolgozok. :D
2012. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Èn itthon próbálok rendet tenni (baromi nagy a ház...xD) de folyton ezen jár az agyam... :)
2012. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazából ha ezen pörögsz csak, a saját agyadat húzod vele.. :) Nem éri meg:D Foglald el magad, ha éppen nincs jobb dolgod, filmezz, barátok, barát/barátnő, bármi :D Én tavaly nyáron megtanultam főzni, jobb dolgom nem volt.. :D
2012. júl. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!