Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A külföldiek pl. tengerentúlia...

A külföldiek pl. tengerentúliak mennyit tudnak a magyar történelemről?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 07:32
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Nagyjából semennyit.Persze vannak kivételek,de a tengerentúliak nagy többsége még a térképen sem tudná elhelyezni Magyarországot.
2009. júl. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Marmint ugy erted, hogy az USA-ban meg Kanadaban? Altalaban semennyit. Ez biztos, en itt elek. Nem is mindenki tudja, hogy van olyan, hogy Magyarorszag. Volt, aki pl. kerdezte, hogy ott spanyolul beszelnek-e. Max. 56-rol tudnak, azt nem tudjak, hogy tobb, mint 1000 eves tortenelme van az orszagnak. En tori szakos voltam egyetemen itt USA-ban es meg mi tori tanarok sem nagyon tanultunk Magyarorszagrol, 1-2 helyen jott csak elo inkabb a 20. szazadi tortenelem (vilaghaboruk, hideghaboru) kapcsan.
2009. júl. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
nagyon keveset, nem tananyag. Ennyi.
2009. júl. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

Kérdezötöl kérdezem és még sok másembertöl, tudja-e hol van Wyoming? Vagy Cameroon vagy Guyana? ìgy zsebböl, nem a neten böngészve? Mert szerintem az átlag ember aki nem járt mégezeken a helyeken, vagy nem érdekli a térkép azoknak foggalmuk sincs.

Ja és tudod hol van Jamaica? pontosan? Mert mi tavasszal Jamaicára mentünk és rengeteg ismerösünk azt sem tudta, hogy hol van? Aztán Jamaican beszélgettünk lakosokkal de senki nem tudta hol van Magyarország, A párom Német így egyböl azt mondtuk, hogy Németországból és magyarországról jöttünk, az emberek kedvesen oda fordultak és megkérdezték hogy az hol is van, így mondtuk, hogy Németországtól 1000 km-re. De miért kellene tudniuk, mikor sok magyar tudja hogy létezik jamaica de hogy hol arrol már sok képe nincs.

Szóval elöbb a saját földrajzi tudásunkat bövitsük aztán lehet a másokét kritizálni.

Egyébként amerikát leginkább a filmekböl tudjuk. Miért nem készít magyarország is olyan nagy filmeket amivel az egész világ megismeri Magyarországot.

2009. júl. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
nem kell ahhoz a Amerikába menni,hogy választ adjunk a kérdezőnek:)Én Angliában élek,és itt se nagyon tudják,hogy merre van Magyarország!Az a kevés ember aki tud róla,csak azért van,mert esetleg találkozott magyarokkal...de tapasztalatunk azt mutatja,hogy a többségnek fogalma se volt arról,hogy ilyen ország is van...Aki a Jamaicát írta,annak részben igaza van,hisz sok országnak a nevéről még csak nem is hallottunk mi magyarok...erről a fiam tudna mesélni,hisz vannak olyan osztálytársai akiknek az országáról azt se tudtuk,hogy létezik...Pl:Burundi.(ezt azért jegyeztem meg,mert tetszik a neve,de még én se tudtam róla semmit)De nem is meglepő,hogy Amerikában vagy akár itt Angliában nem tudnak semmit az országunkról,mert ŐK nekik nem kellett megtanulni a mi történelmünket...
2009. júl. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Nem térképésznek kell lenni.

Nem is az volt a kérdés, hogy el tudja e helyezni a térképen Mo-t, hanem tud e róla egyáltalán vmit.

2009. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nehez megitelni, hogy ez mennyire "rossz", hiszen hiaba hiszi magat a magyar okosnak, kiderul, hogy olyan orszagok tortenelmerol, mint pl. Mozambik vagy Suriname nem tud a nagy atlag. Mivel Anglia es az USA nem fuggnek Magyarorszagtol, de Magyarorszag jobban fugg toluk, igy nem csoda, hogy igy all a dolog...
2009. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Azért ezek a példák...

Minden elfogultság nélkül: volt idő, mikor Mo. azért játszott némi szerepet, ha nem is a világ, de Európa történetében.

Minden tiszteletem ellenére ezt az afrikai országok többségéről nem lehet elmondani (eddig).

2009. júl. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
10:09: hat azert az en gazdasagi konyveimben nem is 1-2 helyen van Magyarorszag megemlitve...biztos, hogy jatszik es jatszott szerepet, de Magyarorszag nelkul kb. ugyanolyan lenne a vilag. Anglia meg az USA nelkul nem. Ez az igazsag.
2009. júl. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én nem is az USA-val, Angliával való összevetést kifogásoltam, hanem az afrikai országokkal valót.
2009. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!