Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biomérnöki vagy környezetmérnöki?

Biomérnöki vagy környezetmérnöki?

Figyelt kérdés

Tudom, előbbivel lényegesen könnyebb elhelyezkedni, azonban lényegesen nehezebb is a szak, főleg mert én nívósabb egyetemen jelöltem azt és kevésbé nívoson a másodikat.

Szóval a másodikat biztosan el tudom végezni, és munkám... hát talán lesz.

Az elsőt talán el tudom végezni, akkor viszont lesz munkám.

Ti mit csinálnátok a helyemben?


2012. júl. 1. 12:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Biztos, hogy az elsőt jelölném. Hiába nehéz, akkor is meg lehet csinálni, a második szerintem nagyon bizonytalan.
2012. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt, amelyik jobban érdekel. Szerintem is jobban megéri a biomérnök, de ezzel én is megszívtam. Rábeszéltek a szüleim, hogy azt jelöljem, aztán szenvedtem vele. Végül is jobban ment, mint nagyon sok évfolyamtársamnak, 3.5 körül volt az átlagom, de 2 félév után otthagytam, és elmentem élelmiszermérnökire, amit eredetileg is akartam, és nagyon szeretem, még akkor is, ha így nem annyira biztos az elhelyezkedésem. Szóval semmiképp ne válassz olyat, ami nem érdekel, mert azt nagyon szörnyű évekig tanulni...
2012. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
A környezetmérnökivel elhelyezkedni nagyon nehéz, a normális fizetés meg csak álom. Viszont a biomérnököknek kifejezetten jó lehetőségeik vannak. De biomérnöknek csak akkor menj, ha jóban vagy a kémiával, mert az egész töményen abból áll.
2012. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A kémiával gondjaim vannak. Ugye egy könnyebb környezetmérnökin még megoldom valahogy, max. néha keveset alszom majd... De a biomérnökin? Meg amúgy se vagyok okos, inkább szorgalmas.

Különben nem lenne kérdéses...


Amúgy nem várható javulás a környezetmérnökök elhelyezkedése terén? Mert a családom szerint arra menjek, mert szerintük nem nehezebb elhelyezkedni, mint mással, és javulás lesz.

Szerintük ne próbáljam meg a biomérnökit, mert nem biztos, hogy menne, és akkor kezdhetek valamit elölről.

2012. júl. 1. 14:37
 5/18 anonim ***** válasza:
Külföldön még esélyes a környezetmérnökivel elhelyezkedni, de Magyarországon aligha. Folyamatosan a javulásról beszélgetnek, de alig van egy-két lehetőség, az is inkább a tapasztalattal rendelkezőknek.
2012. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A környezetmérnök sajnos Magyarországon ne nyerő. Talán külföldön lehet vele valamit kezdeni. Régen, kb 15 évvel ezelőtt is ezzel kábították a népet, hogy így környezetvédelem, úgy környezetvédelem, aztán semmi sem lett belőle.

A biomérnök viszont egy az egyben ugyan az mint a vegyészmérnök, csak néhány tárgy kiesik, és becsúszik egy kevés mikrobiológia, meg genetika.

Ebben esetben, úgy néz ki, a környezetmérnök lesz a nyerő.

Igazából semmi sem jut eszembe, ami a környezetmérnökhöz hasonló szak lenne. Talán a földrajz szak, és ott geoinfó szakirány, azzal még aránylag jobban el lehet helyezkedni. De ugye ha nem érdekel egy szakma, akkor sosem leszel jó benne. Már ami hasonló lenne hozzá, nem jut eszembe.

2012. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de már jelentkeztem, a sorrend kérdéses, tehát új szak már nem játszik.
2012. júl. 1. 15:50
 8/18 A kérdező kommentje:

Amúgy Apum munkanélküli, állást keres folyamatosan, és mondja, hogy mindig belefut hirdetésekbe, ahol környezetvédelmi mérnököt keresnek.

Csak tőle hallok olyan véleményt, hogy ez keresett, de ő viszont tényleg nézi az álláshirdetéseket.

Ez mi lehet...?

2012. júl. 1. 15:51
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Belefut-belefut. Hát erre nem tudok mit mondani. Mindig keresnek eldugott kisvárosokba ilyen emberkéket, illetve néha nagyobb városokban is, erősen kevés fizetésért. Egyébként általában ilyen hulladékkezelési, és hasonló feladataik vannak. Ugye a városokban erre külön cégek vannak, és az ilyen cégekhez kellenek környezetmérnökök.

Mondjuk nekem egyik ismerősöm, környezetmérnök, elg hosszú időn át próbált meg elhelyezkedni környezetmérnökként, de nem nagyon jött össze neki. Szerencsére volt egy pénzügyi OKJ-sa, így azzal talál melót, mellette pedig elkezdett egy igazgatásszervező szakot az egyetemen.

De már csak sorrenden lehet változtatni, akkor ez van. A semminél jobb, és végül is valahol biztos találsz melót. Nem a legkönnyebb vállalkozás, de többet ki lehet belőle hozni, mint pl egy szabad bölcsészetből.


Mondjuk attól is, függ hogy hova mész, melyik egyetemre. Mert ha már környezetmérnök, akkor BME.

2012. júl. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én is folyamatosan állásokat nézek, főleg a barátomnak, ill. célzottan is kerestem már különböző mérnöki állásokat (környezet-,bio-,vegyész-), hogy lássam mire jelentkezzek, és hogy én is hogyan cserélgessem a sorrendet. Környezetmérnökire kettőt dobott ki, 5 év tapasztalatot vártak el. Bio- és vegyészmérnökire kb. 40 találatot kaptam, tapasztalatot nem vártak el.
2012. júl. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!