Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti milyen módszerrel tanultok/...

Ti milyen módszerrel tanultok/tanultatok egyetemen?

Figyelt kérdés

Bölcsészkaros vagyok, és egyszerűen nem tudok rájönni, hogy milyen módszerrel lehetne az egyes vizsgákra feladott akár ezer oldalt mind megtanulni. Egy csomószor még elolvasni sem tudom a töredékét sem, és gyakran szinte olvashatatlan, ahogy tele van sok adattal, amik meg a levegőben lógnak. Annyira bizonytalan vagyok ettől, hogy már 2 éve gyakorlatilag nem megyek el a vizsgáimra, mert úgy érzem, hogy nem készültem fel rendesen.

Alapvetően olyan válaszokat várok, hogy hogyan lehet ilyen mennyiséget megtanulni mondjuk egy hét alatt, és nem ilyen haszontalan ötleteket, mint hogy kérjem el valaki jegyzetét. (aki más jegyzetéből tanul az minek jár egyetemre?)



2012. júl. 2. 23:00
 1/3 anonim válasza:
100%
1hét alatt az esetek többségében sehogy,kellett hozzá egy "próba" diploma, hogy tudatosuljon bennem. a másodiknál már tanultam a hibáimból és kb a szorgalmi időszak 2.hetében elkezdtem olvasni a kötelezőket és (kötelezően) ajánlottakat, közben persze a lényeg lényegét jegyzeteltem...így jó esetben a vizsgaidőszakra végeztem velük és magára a vizsgákra csak annyi volt a felkészülés, hogy átnéztem a jegyzeteimet.
2012. júl. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy nekem az életemben nincs lehetőségem arra, hogy csak a tanulással kelljen foglalkoznom
2012. júl. 3. 00:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakra jársz? A környezetemben azt tapasztalom, hogy aki bölcsész szakra jár, az nagyjából elolvasgatja a kötelezőket, aztán elrizsázgat róla.

Egyébként meg időben kell elkezdeni. És akkor nem marad 1000 oldal 3 napra....gondolom a kötelezőket év elején megadják. El kell kezdeni olvasni, jegyzeteket készíteni hozzá. Be kell járni órákra, hogy ragadjon rád vmi.

2012. júl. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!