Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Autodidakta módon szeretnék...

Autodidakta módon szeretnék angolul tanulni. Akinek ilyen módszerrel sikerült sikereket elérni, azokat kérdezem: Hogyan, milyen módon tanultatok és miből, minek a segítségével?

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is autodidakta tanultam meg angolul. Báti László - Véges István tankönyvét ajánlom. BÁTI - VÉGES: ANGOL NYELVKÖNYV / TANFOLYAMOK ÉS MAGÁNTANULÓK SZÁMÁRA Én ebből tanultam meg középhaladó szintig az angolt. Nekem az a hátrányom, hogy nincs hozzá hangkazetta, ezt leszámítva kiváló könyv. Kezdi az alapoktól, olvasmányokkal, nagyon részletesen magyarázó nyelvtannal tanít. Sok sikert!
2009. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Szóval akkor nem lehetetlen önálló, intenzív tanulással mondjuk 10-12 hónap után középfokúzni angolból!

Mert se időm, se pénzem angol tanfolyamra járni, sajnos.

2009. jún. 26. 12:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak más jó könyvek is az általam ajánlott tankönyvön kívül (Báti-Véges), de elsősorban én ezt ajánlanám. Én is azért határoztam el, hogy egyedül önállóan tanulnék angolul, mert nekem sem volt pénzem tanárra költeni, ill. az órák időpontjaihoz igazodni. A könyvesboltokban rengeteg angol nyelvkönyv található, még az ún. "olcsó könyvek" (390.- vagy 399.- Ft-osak) között is, játékboltokban, élelmiszerüzletekben található ilyen jellegű könyvek között. Vannak úgynevezett társalgási tankönyvek is szituációkra bontva. Angol nyelvű tévécsatornák, angolul beszélő filmek (magyarul feliratozottak), hangkazetták által lehet a kiejtést leginkább elsajátítani az én véleményem szerint.
2009. jún. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehetetlen! Bàr én franciàul tanulok igy! :)

Neten nagyon sok minden van, franciàbol is, hàt akkor angolbol... :) pl. itt egy oldal, ingyenes! [link]

2009. jún. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, csak mielőtt elmész középfokúzni, érdemes pár órát venned angoltanártól (a szóbeli miatt - hogy felkészülj a helyzetekre, gyakorold a kiejtést és a szabad beszédet).

A nyelvtant, a szavakat, kifejezéseket magadtól is meg tudod tanulni. :)


Sok kitartást kívánok! :)

Hajráhajrá!

2009. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, válaszokat és a biztatást!
2009. jún. 26. 22:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanár nélkül jobban lehet tanulni, mint tanárral, de ehhez tehetség is kell. Én iskolában tanultam angolul, németül és latinul, de a tudás nagy részét ott is iskolán kívül szedtem össze.


Aztán magánszorgalomból tanultam svédül, japánul meg olaszul.


A dolog titka a jó tananyag. Ha sikerül normális tananyagot találnod, akkor gyorsabban megtanulsz angolul, mint tanárnál.


A magánnyelvtanulás két dolgon szokott elvérezni. Az egyik a kitartás hiánya, a másik pedig az, hogy a legtöbb ember nem tudja megkülönböztetni a jó tananyagot a rossztól (ezért lehet színvonaltalan szar angol nyelvkönyveket rájuk sózni). Rossz tananyagból meg nem lehet tanulni.


Ha a beszédet akarod gyakorolni, arra ott a Paltalk, többek között. Filmet gigabájtszámra tudsz letölteni ingyen, a fél web angolul van stb. Szóval gyakorolni lesz lehetőséged.

2009. júl. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi!


A jó tananyag tényleg fontos!

Esetleg tudnál valamit ajánlani, amiből pl. te is tanultál?

2009. júl. 17. 20:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyedüli tanulásra csakis kétnyelvű könyvből szabad tanulni, bár én a csoportos tanulásnál kezdőknél sem javaslom az egynyelvűt... A Báti-Véges tökéletes, bár nulláról először javaslom a Bajczi-Kerekes Angol nyelv kezdőtől az alapfokú nyelvvizsgáig könyvet, ehhez kazetta is van. Azért inkább ezt, mert a Báti-Véges nagyon bő lére van eresztve egyedüli tanuláshoz. Én először a Bajczi könyvet tanultam egyedül, majd a Báti-Végest szépen az elejéről, így legalább újra átismételtem sok dolgot, volt sikerélményem, mert van megoldás a könyvhöz. Nekem ezek váltak be. Igaz, nincs nyelvvizsgám, mert az egyedüli tanulás hátránya a szövegértés hiánya, nekem legalábbis, de ezzel is majd lesz vmi. Szóval, csakis kétnyelvű könyvet javaslok.
2014. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha meg van torrent meghívód,még ingyenesen is tudsz kutakodni,letölteni.Nevét nem írom,tudod...
2015. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!