Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell a védőnőnek tanuló...

Miért kell a védőnőnek tanuló embereknek ennyire szigorúan tanulni az anatómiát?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm védőnőnek tanul és anatómiából nagyon részletesen tanulnak mindent. Pl sejtek részletesen, csontok(mindent)ízületek stb. Nem értem nekik miért kell ennyire részletesen tanulni hiszen nem orvosnak készülnek hanem védőnőnek. Vagy azért tanulják ennyire, hogy mindent el tudjanak magyarázni az anyukáknak? Azok a védőnők is írhatnának választ akik már végeztek és dolgoznak. Én is gondolkoztam, hogy védőnőnek tanuljak de ezek után nem tudom megéri-e. Előre is köszönöm. 20/L
2012. júl. 6. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
A védőnőnek nem kell tudnia meggyógyítania az embert, de fel kell tudnia ismerni, ha valami nem stimmel, hogy orvoshoz küldhesse. És a felismeréshez is alapos ismeret kell. Plusz a szülőknek szóló tanácsok, magyarázatok közben értenie is kell, mi hogyan hat a szervezetre. És nem is lehet minden kérdésre, helyzetre megtanulni a választ, viszont ki kell tudni következtetni, mi a helyes eljárás egy ismeretlen helyzetben.
2012. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert orvosi képzésre jár. Ez van. Mindenhol van anat.
2012. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem tudod, hogy megéri-e?:D hidd el, semmi hátrányod nem lesz abból az életben, hogy ismered a saját tested..
2012. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elhiheted, az orvosisok sokkal részletesebben tanulják.
2012. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

minden szakma így van. lehet hogy te csak matek tanár szeretnél lenni egy sima iskolában,ahhoz képest minden létező matematikai részletbe bele fogsz folyni, akkor is ha tanítani se fogod,mert nem tananyag.

én pl. fogtechnikusin vagyok,és tanulok jogot,meg gépírást. ne kérdezd, én sem látom értelmét,de ez van sajna..

2012. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Azért, hogy ne maradjanak tudatlanok.
2012. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

mert ha a babádhoz jön a védőnő, te is fohászkodnál, hogy bárcsak ez a védőnő okos lenne, és sokat tanult volna anatómiából és minden másból, hogy felismerje és időben orvoshoz küldhesse a gyerekedet

ez nem játék

itt emberi életekről van szó

2013. jan. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!