Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki a középsuli...

Van itt olyan, aki a középsuliban rossz tanuló volt és jó egyetemre járt és fordítva?

Figyelt kérdés

szóval így értem:

A: lusta volt, nem tanult, rossz jegyeket kapott, nem foglalkozott a jövőjével. de valahogy mégis (ez is a kérdés, hogy hogyan?) felvették egy jó egyetemre, és jó fizető állása van/lesz.

B: szorgalmas volt, sokat tanult, jó jegyeket kapott, nagy tervei voltak a jövőre nézve. de valahogy mégse (hogyan?) vették fel oda, ahova szerette volna, vagy éppenséggel sehova.

személyes tapasztalatok esetleg? :)


2012. júl. 2. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem 10. környékén a jegyem átlaga az egyes és a kettes között volt, és egy évet még a jól sikerült kamaszkor miatt ki is hagytam, mert nem jártam be egyszerűen. A suliból is kirúgtak, meg minden cirkusz volt.

Igazából nem csak lusta voltam, vagy nem tudom, de el sem hittem volna, hogy ennél többre képes vagyok.

De utána visszamentem és írtam egy olyan érettségit, hogy AKÁRHOVA felvennének. Tényleg akárhova.

2012. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Már lassan 5 éves a kérdés, de azért....:-)


Jelen! Középiskolában hatodik osztályig 2-3 voltam 7-8-ban megembereltem magam, mert rájöttem különben nem vesznek fel gimibe, így hirtelen 4,5 lettem..gimibe elsőbe - tiszta nő osztály - megbuktam, mert a csajozással voltam elfoglalva ketten voltunk fiuk az osztályba...utána is 2-3 voltam kivéve a történelmet abból full jeles! A többi tárgyat felesleges nyűgnek éreztem...nem csináltam házit..nem tanultam semmit év végén feleltem a kettesért....aztán jogra mentem és végre megszerettem a tanulást, mert ennek van értelme...a matek, irodalom és társai..no comment viszont a római jog, Büntetőjog, közigazgatási jog, pénzügyi jog na az már valami :-) Érdekes egyetemen elsőnek megy a jelesre abszolválás pl Római jog szigorlat, Polgári jogok és a Polgári eljárási jog is :-) De én Petőfit meg az algebrát meg nem tanulom :-) Szóval igen....én a tipikus példája vagyok a lusta volt de nem buta példájának :-)

2017. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anabelly válasza:
És matekból milyen voltál?
2018. ápr. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!