Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira/fogorvosira/gyógyszer...

Orvosira/fogorvosira/gyógyszerészetire újrafelvételizők! Ti miért felvételiztetek újra? Úgy értem mit rontottatok el anno az érettségin, hogy elsőre nem kerültetek be és azután próbálkoznotok kellett?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdem. Én ugyan most érettségiztem, nem most felvételizek újra, de tudom, hogy nem vesznek fel elsőre, mivel az érettségi vizsgáimat egy kicsit elszúrtam. A vizsgáimat, ha összevetem, akkor egy 4-est kapok átlagban, különösen a kémia emeltet rontottam el, az 3-masra sikerült, ráadásul a nyelvvizsgát sem tudtam elsőre összehozni. Egyébként az évvégi eredményeimet nézve 94 pontom van, ami nem is rossz, de tekintve az érettségi eredményeimet, nem lesz elegendő pontom, hogy elsőre bekerüljek. Én ezért felvételizek újra(emelt kémia és emelt biosz). És ti anno mit rontottatok el az első felvételinél?

Válaszotokat köszönöm előre is! :)



2012. júl. 6. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Én az emelt bioszomat 2 éve. Újraérettségiztem és felvettek. És ha ma arra gondolok hogy mit hagytam volna ki...

Tanulj nagyon hogy orvostanhallgató lehess, mert a legnehezebb és egyben a legkirályabb dolog!:)

2012. júl. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy nyelvvizsgám volt,idén megcsináltam a másodikat.A bioszom nagyon jó lett a kémiám középszinten csak 80:(Idén sem tudtam kijavítani.Sajnos nem voltam kitűnő,így duplázok:(Ez a legnagyobb hiba,hogy nem voltam kitűnő.
2012. júl. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Akkor már te is kémiából emeltezel, igaz?
2012. júl. 7. 12:09
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

szia én most próbáltam másodjára felvételit de elszúrtam bioszt meg kémiát is, sajna csak duplázással élhetek szóval duplán nehéz mondjuk ha anno okosabban gondolkozom.... de ez van :)

persze próbálom harmadjára is, mert egyszerűen más szakma hidegen hagy, semmi más nem érdekel.

ja és már megkaptam minden b*nkó beszólást amit csak lehet szóval semmin meg senkin nem lepődöm meg.

nyelvvizsgám sem sikerült, de kb. mindenr eddig egyedül készültem azért büszke vagyok magamra.

2012. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szia! Én is így jártam, mint Te:) Sajnos elrontottam a kémia érettségimet(nagyon) és a bioszon is lehetne még mit csiszolni:)Úgyhogy most, kétféle magántanárhoz járok. Te is októberben próbálod újra az érettségiket?? És... ez alatt az egy év alatt elkezdesz valamilyen OkJ-s tanfolyamot??:)
2012. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

14:40-es válaszolónak: Így van, igazad van! Nem szabad feladni, nem kell a többi bunkó megjegyzésével foglalkozni. Nem sikerüt másodjára sem? Sebaj! Nem mi vagyunk az elsők és nem is az utolsók (a kötelező 2 emelt miatt meg pláne nem). Majd sikerül legközelebb. Én is így vagyok vele. Egy biztos: így, vagy úgy meg tudjuk csinálni, ha nagyon akarjuk! Szóval nincs veszve semmi sem. És ez minden velem egy cipőben járó személyhez szól.:) Volt olyan, aki 7. próbálkozásra került be és el is végezte szép eredménnyel. Kitartott, mert nem adta fel. Én is ugyanígy ehez tartom magam, mint te.:)

18:04-es válaszolónak: Én úgy terveztem, hogy először kémiából fogok magántanárhoz járni, és majd ha abból sikeres lesz az emelt, elkezdhetem a bioszt is. Mert úgy gondolom, ha egyszerre csak egyre koncentrálok, akkor nagyobb sikert érhetek el, azt pedig majd megmondja a tanár is, hogy mikor állok készen az érettségire...:)

OKJ-s képzést ezért Én nem is tervezek.:) De sok sikert neked is! :)

2012. júl. 7. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!