Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi szóbelin úgy...

Az érettségi szóbelin úgy feleltetek anno, mint egy órai felelésnél?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam hogy júniusban a szóbeli érettségin úgy kell felelnem mint ha órán lennék? Szóval ti anno ugyan annyit és ugyan úgy beszéltetek a bizottság előtt mint órán?:) A 15 perc felelési időt mennyire veszik komolyan?:)
2012. márc. 21. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy. Órán kb. 2-3 perc alatt feleltem 5-ösre, érettségin más. Ott komplett 10 percest követelnek.
2012. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én nem tudok 10 percig beszélni egy 2 oldalas tételről :(
2012. márc. 21. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát gyakorold :)
2012. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne sz*rj be:D

Én nagyon izgulós voltam és sajnos nem nagyon nőttem még ki...

Addig féltem, ameddig ki nem húztam a tételt, utána arra koncentráltam, hogy jól megírjam a vázlatot. Gyorsan elment az idő, és mire felpillantottam már szólítottak is.

Gyakorlatilag felolvastam amit írtam, kiegészítettem a címszavas jegyzetemet, néha belekérdezett a tanár, arra válaszoltam, és a végén rákérdezett 1-2 dologra, amit esetleg kihagytam vagy amiről keveset beszéltem, válaszoltam rá és ennyi volt.

Nem nagyon fogsz azzal törődni, hogy a saját tanárodon kívül még ki figyel vagy ki nem (van, hogy a vizsgabiztos kimegy kávézni, vagy más tanárokkal beszélget), nem fog mindenki árgus szemekkel figyelni.

Van nagyon sok forrás, szóval ha rögtön nem is jut semmi eszedbe a kihúzott tételről, akkor is lehet írni legalább 1 oldalt.

2012. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Én is rettentő izgulos vagyok az a baj :( föleg hogy a suli is szarul megy gyenge kettes vagyok azért is parázok annyira:(
2012. márc. 21. 16:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, teljesen más volt. Pl magyar és töri érettségin van felkészülési idő, elég sok. Igazából én a felkészülési időből csak 10 percet hasznosítottam, annyira volt szükségem. Utána csak izgultam, hogy jaj mikor jövök már én. És olyan rossz volt, amikor hívták azt a lányt, aki épp előttem van, amikor az utolsó mondatait mondja. Húh. De mikor elkezdtem mondani teljesen lenyugodtam. Olyan gyorsan elment az a negyed óra, észre sem veszed. Ott kezdődik, hogy mikor "felelsz" eleve lassabban mondod, megállsz 2-3 másodpercre gondolkodni stb. Egy kétoldalas tételt el lehet olvasni 3 perc alatt, de próbáld csak felmondani magadban. Sokkal hosszabb lesz. Amúgy ne izgulj, ott egyedül a te tanárod fog rád figyelni a többi jó eséllyel azt sem tudja, majd hogy miről van szó. Ilyen formán pedig, szinte bármit mondhatsz, a tanárod jó fej lesz. Legalábbis ilyenkor a tanárok nagy része nem szokott szívatni :)
2012. márc. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

töri nagyon nem megy meg a matek a többit valahogy átrágom: :( remélem minden simán megy. Mi segit majd ilyenkor szerintetek? Csoki szőlőcukor? Aki gyenge kettes annak is sikerülhet?:(

Köszi a válaszokat:)

2012. márc. 21. 19:22
 8/8 anonim válasza:

Én is most érettségizem. Csak magold be. Én már tudom az összes tételt bemagolva, volt próba-érettségi és ott is ötösre feleltem. 50 pont a szóbeli, abból csak 25 pont a tartalom (állítólag) másik 25 a beszédstílus, tehát ott majd tegyél ki magadért. Nekem ötös lett a szóbeli próbaérettségim mindenből, nagyon könnyű, megtanulod, bemész, kihúzod és kapsz időt, hogy írjál. Egyáltalán nem lehetetlen, ha parázol akkor lesz nehéz. Nos, próbaérettségin komolyan vették nálunk a 15 percet, tehát élesben sem lesz máshogy. Én pl nagyon rossz beszélő vagyok, de mivel tudtam az anyagot, szépen, logikusan felépítve elmondtam a tételt, és közben visszafelé utalgattam (ez törinél volt) így amit elmondtam, azt elmondtam többször is, de legalább kitöltöttem a 15 percet. Pedig nem vagyok egy húde jó tanuló, kb 4-es, és amikor a tételeknek nekiálltam megtanulni kb semmit sem tudtam, mert ezeket nagyon hamar elfelejtem, de ez is olyan, mint egy vers. Megtanulod, mert kell, és addig tudod is, amíg ki nem kérdezik.

Tehát ne parázz, mert nagyon sokat hátráltat. Én két hét alatt kidolgoztam minden tételt és másik két hét alatt meg megtanultam mindet, angolt, magyart, törit, infót. Bár én gyorsan tanulok, de ha a hétvégéid tényleg rááldozod, meg a délutánjaid és nem csapatod közben a facebookot meg nem jár az eszed mindenfelé, akkor simán megtanulhatóak. És ha van rá időd még, akkor a tételeken kívül is olvasgass a témáról, mert szerintem egész érdekes (annak ellenére h sztem hülyeség ilyet tanítani), így több minden rögzül a fejembe.

2012. márc. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!