Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógypedagógián melyik szakirá...

Gyógypedagógián melyik szakirányt érdemes választani? Melyikkel lehet legjobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

értelmileg akadályozottak pedagógiája

hallássérültek pedagógiája

látássérültek pedagógiája

logopédia

pszichopedagógia

szomatopedagógia

tanulásban akadályozottak pedagógiája

autizmus spektrum pedagógiája


2012. júl. 13. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

logopédia

pszichopedagógia

szomatopedagógia

tanulásban akadályozottak pedagógiája

Ezek a könnyebbek és mivel egyre több SNI-s és problémás gyerek kerül iskolába ,középiskolába egyre jobban szükség van fejlesztő pedagógusukra.


a többi lelkileg igen megterhelő

2012. júl. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy ezek a legkönnyebbek, amit az előző felsorolt. Mindegyik más és más. A logopédiával lehet a legkönnyebben elhelyezkedni.
2012. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem a szomatopedagógia tetszik a legjobban, de nem tudom, hogy mire elég egy bárczis szomatopedagógia. Úgy értem, akkor már inkább alkalmaznak gyógytornászt vagy konduktort, nem? Vagy önmagában elég lehet?
2012. júl. 13. 12:15
 4/10 anonim ***** válasza:

első vagyok amiket kiemeltem azzla, hogy könnyeb én lelkileg gondoltam, ugynais ezeken a területeken általában ép értelmű, nem sérült gyerekekkel kell foglalkozni. a sérült gyerekel való foglakozás nagyon megterhelő lehet van aki fel tudja vállalni van aki nem.


A gyógytornász nem ugyan az mint a szomatopedagogus... a konduktor meg több lehet adott területen. Nem feltétlen igaz amit mondasz kérdező.. Ha ez teszik vágj bele. nálunk van iskola ahol kifejezetten keresik....

Magán praxist is tudsz csinálni....

2012. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én szerintem logopédiával és tanakkal lehet a legkönnyebben elhelyezkedni, dehát ez csak az én meglátásom.

De én azt hiszem, hogy a szivemre hallgatnék, persze végiggondolnám így is a lehetőségeket, ahogy te kérdezted, de végsősoron szerintem azt éri meg legjobban választani, amihez tényleg van lelkesedésed, elhivatottságod.

A szomato mellett még melyik érdekelne?

2012. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az a mondatom lemaradt, h azért kérdezem, mert ha jól tudom, most két szairányt lehetválasztani már.
2012. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
tanak
2012. júl. 13. 18:30
 8/10 A kérdező kommentje:
Pszichopedagógus hol dolgozik? Gondolom lelkileg sérült gyerekekkel...
2012. júl. 14. 19:13
 9/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy nevelési tanácsadóban pl., de valaki javítson ki, ha tévedek. Én nem vagyok bárczis, de több ismerősöm jár oda, és azt mondták, hogy vannak olyanok, akik azért mentek gyp-ra, mert nem vették fel őket pszichora, és többek között ők jelölik be a pszichopedet, és h csalódnak, mert h annak nincs köze a pszichóhoz. Hét én erről ennyit tudok. Szomato-tanak egyébként szerintem nem rossz párosítás, bár tényleg nem nagyon értek az ilyesmihez. Az biztos, h a vakok, gyl-k sulijában van tanakos tagozat is, ebből gondolom, h a mozgásjavítóban is van. De hányad éves vagy amúgy? Nem volt szakirány tájékoztató?
2012. júl. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tartok még ott, csak érdeklődöm, hogy miért érdemes elkezdeni.
2012. júl. 19. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!