Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A külföldre menő orvosok/rezid...

A külföldre menő orvosok/rezidensek körében melyek a legnépszerűbb országok és miért? És mi a helyzet az USA-val?

Figyelt kérdés
Pár tapasztalatot szeretnék kérni :) Tudom, hogy az USA-ba nehezebb kijutni, sok vizsga, drágább repülőjegy, stb, de engem az is nagyon vonz :) És légyszi' azt is írjátok, hogy milyen orvosok vagytok/készültök.

2012. júl. 14. 20:07
 1/5 anonim válasza:

A legtöbben Angliába mennek, nem kell oda különbözeti vizsga, a fizetés jó, az angol nyelv meg a legtöbbek által beszélt nyelv.

Szeptembertől orvosira fogok járni, USA engem is vonz az egyetem elvégzése után. Kijutni orvosként nem igazán nehéz, ott is orvoshiány van, tehát külföldi dokikat is várnak. A kijutásban tehát a munkalehetőség és a nyelv nem akadály, viszont le kell tenni egy USMLE nevű viszonylag nehéz és drága vizsgát (nézz utána interneten), valamint messze van, tehát még se jöhetünk haza havonta egy hétvégére egy fapados járattal. :) A fizetés a rezidens évek alatt (asszem 2 év) nem olyan eget rengető (valamivel azért az átlag felett van), szakorvosként lehet ott nagyon jól keresni (ha jól tudom minimum 150000 dollárt megkeres egy évben egy szakorvos, a határ meg a csillagos ég).

2012. júl. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amúgy pont ebben a két országban gondolkodom: Anglia vagy USA. De azért Amerikának több jövője is van, nagyobb ország :D Igen, ezeknek a vizsgáknak már én is utánanéztem. Lehet, még találkozunk :D Én majd csak jövőre felvételizek, van még egy évem. És Te melyik egyetemet jelölted be első helyre? Van már valami elképzelésed, milyen orvos is szeretnél lenni?
2012. júl. 14. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Mint ahogy az első is írta, Anglia a legnépszerűbb. Illetve Németország és Ausztria ami még gyakori.

Amerikába kimenni nehéz, gyakorlatilag újra le kell tenni az összes vizsgát de megéri. Elég könnyen be lehet kerülni egy kórházba, főleg ha az ember egy olyan területre akar szakosodni, amiből hiány van. A fizetések már a szakorvosi lét előtt is egész jók. Évi ötvenezer dollár megvan, vagy akár több is, amiből egész jól meg lehet lenni. Majd a szakvizsga után, azaz átlagban négy év rezidensképzés után (néhány szakterület esetén ez 5-6 év) pedig igencsak megugrik a fizetés. Ez szakterületenként erősen eltér, de a legjobban pl az aneszteziológusok keresnek, évi átlag 400.000 dolláros fizetéssel.

Ha minden jól megy, és szerencsém lesz, én is az USA-ba megyek egyetem után patológiai rezidensnek.

2012. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* pontosítok: általában 3-4 év a rezidensképzés.
2012. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ÉN amúgy valamilyen sebészben gondolkodom: baleseti sebész, általános sebész, vagy a rákos betegeket is szívesen kezelném...de a patológus is jó :D
2012. júl. 15. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!