Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha orvosnak, sebésznek,...

Ha orvosnak, sebésznek, pontosabban PLASZTIKAI SEBÉSZNEK szeretnék tanulni akkor hány éves koromig kell tanulnom? ( lent infók )

Figyelt kérdés

Ugyebár, mivel szalajtottam 19 évesen kezdem el az egyetemet, de hány évig kell tanulnom? Hány éves koromra végzek el mindent, hogy profi orvos lehessek?


PLASZTIKAI SEBÉSZET!!

Pl. eleve van a 6év orvosi, meg a képzés, meg ilyenek.



Köszi előre is!! :)


2012. júl. 14. 20:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
2012. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Akkor összesen 15 év? :O

Azaz 34 éves koromra végeznék??


De mások is válaszoljanak!!!!!!

2012. júl. 14. 20:42
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Életed végéig, ha tényleg profi orvos szeretnél lenni.
2012. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
6 év alapképzés, majd sebész szakképzés, majd plasztikai sebész szakképzés, és közben rezidenskedés, szóval igen, 15 év, ha egyszer sem csúszol. Már egy tárgy elbukása is hozzáadhat ehhez plusz 1 évet.. De közben tudsz azért praktizálni, ez nem úgy működik, hogy 15 évig csak tanulsz és nem dolgozol semmit, csak 15 év múlva lehetsz plasztikai sebész.
2012. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Hat év egyetem, majd sebész képzésre mész. Sebész rezidens leszel, ez hat évig tart. Ez idő alatt, persze felügyelet mellett, műtéteken fogsz részt venni, és persze tanulni. Majd ezután mehet a három éves plasztikai sebész képzésre.
2012. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek!

Tudom, hogy életem végéig tanulnom kell, ha én akarok lenni a legjobb!

DE!! Szeretnék olyan szakmát dolgozni, ami keresett Magyarországon is, és külföldön bárhol is.

Megéri szerintem, mert utána 1 év alatt annyit kereshetek, mint más igen sok idő alatt!! :)

Ezért gondolkozok azon, hogy plasztikai sebész legyek, de még csak 16 éves vagyok, tehát van időm még gondolkozni! :D

De remélem külföldön is oktatnak plasztikai sebészeket, ugyanis mihamarabb szeretnék elmenni Magyarországról! :D

2012. júl. 15. 10:47
 7/24 anonim ***** válasza:
Természetesen oktatnak. De miből fogod kifizetni?
2012. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Az egyetemet érdemes Magyarországon végezni, külföldön irtó drága, és az orvosképzés Magyarországon is nagyon jó. A Magyar orvosokat kifejezetten elismerik kint is. Sebészeti rezidensként kapni fogsz fizetést, így ez nem annyira vészes, de a plasztikai sebészet az már más. Elméletileg ott is kapsz pénzt, csak hát plasztikai sebész rezidensnek bekerülni. Az már nehezebb.

Ami a fizetést illeti, a 15 év után, még mindig ne leszel annyira elől. Egy jó magánpraxis nem fog csak úgy az öledbe hullani, az még a tizenöt év után is jó pár év lesz. Na és majd a fizetésed a magánpraxis után lesz jelentős. Előtte rezidensképzés alatt kifejezetten kevés a fizetés, nem olyan rossz, de azért inkább csak az a "meg lehet belőle élni" kategória. Majd utána egy olyan "egész jó" fizetésed lesz, de "hű ha" fizetésed csak később.

2012. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

Tehát semmi másért nem akarsz plasztikai sebész lenni, csak a pénz miatt?

Végighúzol 6 évet az egyetemen. Mellette nem tudsz dolgozni, mert annyi órád van és annyit kell tanulni.

A könyvek és kellékek évente rengeteg pénzbe kerülnek (csak első évben kb. röpke 80 ezer forintot költöttem el könyvekre, úgy, hogy meg sem vetem mindet, és fele fénymásolat volt). És ez csak az első év.

Aztán rezidensként kapsz kb. 90-100 ezer forintot, közben a nyakadba sóznak kétszer annyi ügyeletet, mint amennyit egyáltalán egy embernek vállalnia lehetne.

A szakvizsgáig egy rakás kreditpontot kell szerezned különböző kötelező és választható szakképzéseken, amelyeket természetesen a saját zsebecskédből kell finanszírozni, és örülhetsz, ha a kórház legalább szabadnapot ad a képzés idejére, és nem a saját szabadságodon kell elmenned. Egy-egy pár napos képzés mondjuk 60-80-100 ezer forint.

Rezidensként hálapénzre nem számíthatsz, örülhetsz, ha néha kapsz egy tábla csokit.

Aztán nagy nehezen átverekeded magad a sebész, majd a plasztikai sebész szakképzésen, és?

Szerinted kiírod a face-ra, hogy "plasztikai sebész lettem, gyertek!" és előáll a vendégkör?


Igen, ku.vajól lehet keresni plasztikai sebészként, csak nem olyan egyszerű az út, ahogy azt te a 16 éves fejeddel elképzeled.

2012. júl. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Hidd el, tudom mire vállalkoznék!

Talán te orvos vagy? Megbántad?

Jó, akkor nem 1 év, hanem 5 év alatt, és egész életem alatt boldog leszek! :D

Amúgy meg nem végig buliznám! És attól, hogy ti nem lettetek plasztikai sebészek, másnak sikerülhet... Nem? :D

És nem csak a pénz miatt!!! ....

2012. júl. 16. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!