Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha beiratkozom egy tanfolyamra...

Ha beiratkozom egy tanfolyamra és havonta fizetem a díját, kell arról (a befizetésekről) valamilyen igazolást kapnom?

Figyelt kérdés

Januárban beiratkoztam egy tanfolyamra, májusban vizsgáztam. Havonta fizettem 20000 Ft-t kézbe az ügyintézőnek. Ő csak egy sima A/4-es lapot iratott alá velem és a társaimmal, hogy fizettünk. 2 hónap múlva jöttem rá, hogy végülis semmivel sem tudom igazolni, hogy befizettem az összeget, ezért szóltam neki. Úgy vettem észre, hogy elég ingerült lett és mondta, hogy ha majd a teljes összeg be lesz fizetve, akkor kapunk róla igazolást. Hiába akadékoskodtam, nem kaptam és nem fizethettem be csekken sem a további részletetket. Majd ő.

3 részlet után kaptam számlát a befizetésekről + az igazolószelvényt. A 4. részlet után vizsgáztunk. 1 héttel a vizsga után mentem a bizonyítványomért. Kértem az igazolást az utolsó befizetésről, azt mondta, még nem küldték el neki a központból, menjek vissza 1 hét múlva. Vissza is mentem, megkaptam a számlát, de annyit beszélt össze-vissza más dolgokról, hogy az igazolószelvényt elfelejtettem elkérni (de szerintem kérés nélkül adnia kellett volna)

Ma újra bementem az irodába, egy csaj helyettesítette, de nem igazán volt képben az ottani dolgokban, ezért felhívta a nőt, hogy hol találja az igazolószelvényeket. Azt mondta, hogy azt majd a számlával fogom megkapni, mire mondtam, hogy azt már megkaptam. Annyival elintézte, hogy menjek be majd pár nap múlva, akkor odaadja.


Ez volt életemben az 1. tanfolyam amire jártam, ezért nem vagyok képben a témában.

A kérdésem annyi, hogy normális, amit ez a nő csinál(t)? Jól gondolom, hogy kellene kapnom igazolást anélkül, hogy szinte könyörögnöm kelljen érte?

Ja és nem helyben jártam oktatásra, hanem 40 km távolságra heti 2x. Járt volna vmilyen támogatás (gondolok itt diákigazolványra pl.)?


(Megjegyezném, hogy munkanélküli vagyok, de ez a nő azt mondta, hogy a munkaügyi hivatal nem támogatja sem a képzést, sem a bejárást)


Előre is köszönöm a válaszokat!


25/L



2012. júl. 17. 01:51
 1/3 anonim válasza:
Igen. Minden esetben, amikor pénzt adsz egy termékért vagy szolgáltatásért, vagy nyugtát vagy áfás számlát kell kapnod.
2012. júl. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hova jártál?
2016. júl. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fura, h nem csekken lett befizetve
2016. júl. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!