Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sarkamra álljak végre és...

Sarkamra álljak végre és belekezdjek vagy tűrjek és inkább ne? (sorsdöntőek a válaszaitok, lent részletesebben)

Figyelt kérdés

Az 5 évből már hármat kibírtam(gimnázium), viszont ez a harmadik már kínszenvedés volt és nem szeretném még kétszer átélni ezt. Nagyon nem szeretem az osztályom és így iskolába sincs kedvem járni.(Látszik a jegyeimen is, jó tanuló vagyok de lehetnék jeles is... és ez szerintem érettségi előtti utolsó hajrákban sokat számít!!)

Eddig ha csak szóba jött itthon a "mi lenne ha iskolát váltanék" téma anyumék leszavazták egy "amíg van kivel lenned nincs nagy baj a többieket meg le kell sz*rni" és egy " mégis hova mennél?" mondattal.


A probléma itt csak az hogy bár van akivel beszélgetni tudok de nincsennek barátaim és eléggé nehéz így minden.

Amióta pár hete egy beszélgetés során apum azt mondta hogy szégyen a futás de hasznos, és néha jobb menekülni ha van rá lehetőség mint makacs módon maradni és kínlódni nem bírom kiverni a fejemből a dolgot. Iskolát akarok váltani. Mivel nyár van nemhiszem hogy ilyenkor nagyon foglalkoznak az ilyesmivel ezért azt tervezem hogy akkor majd ősszel a lehető leghamarabb (szeptember-október) lebonyolítom ezt.


Igazából elintéznék kb mindent, tehát én keresnék magamnak iskolát, új társaságban szinte 100% hogy jobban érezném magam jobban tudnék tanulni is itthon se lennék annyira nyűgös rosszkedvű stb.(és lehet még barátokat is szereznék) viszont borzasztóan jól jönne pár teljesen kívülálló véleménye mert eddig megoszlott véleményeket kaptam.(egyik fél szerint jót tenne ha váltanék, másik fél szerint meg már "csak túlélem" ezt a hátramaradt két szerencsétlen évet)



2012. júl. 18. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem válts:) Volt olyan aki elment a mi sulinkból... És mindenkinek jobb lett:) Szóval szerintem csináld nyugodtan és ne kezd el az évet! Nyáron is bent vannak. Szerintem simán menj be a suliba mond el mit szeretnél és akkor közlik majd, hogy mikor gyere vissza vagy azonnal átiratnak...Csak a bizidet meg minden adatodat vidd:) Ha nem vagy rossz tanuló általában szó nélkül átvesznek:)
2012. júl. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

még épp a jó tanuló kategóriába esek bele, 4 hármasom volt év végén(biosz föci tesi matek) tesiből a tanár pikkel rám az azért, a matek az tudom necces de az nem épp az erősségem viszont képes lennék belőle javítani.


igazából a szülőktől tartok hogy nem értenének meg(és ugye az ő beleegyezésük kell a dologhoz) ezért kellenek a támogató/visszatartó vélemények mert ha többen támogatnak akkor jobban összegyüjtöm a kellő bátorságom és akkor eléjük állok a panaszommal mostmár nyíltan és nem csak úgy hébehóba mi lenne ha beszélgetés közepette(max aznap este nem beszélünk)

2012. júl. 18. 20:42
 3/8 A kérdező kommentje:
jaj, és köszönöm a válaszod!:)
2012. júl. 18. 20:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha látják rajtad a szüleid, hogy nem habozol akkor szerintem tudni fogják hogy ezt nem csak úg ymondod...
2012. júl. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én nulladik után sulit váltottam és nagyon jó döntés volt! akkor nem igazán barátkoztam össze senkivel az osztályban, kívülálló voltam, viszont a másik osztályban már sokkal jobban éreztem magam.


DE! gondolj arra, h nem tudnál-e változni kicsit. nem az iskolaváltásról akarlak lebeszélni (bár biztos nehéz lenne beleszoknod és negatívan is befolyásolhatja a jegyeidet), de én is rájöttem suliváltás után, hogy nem a régi osztályban volt a baj, hanem bennem. ezért elkezdtem nyitni az emberek felé, barátkozni velük, pedig egyébként elég antiszociális vagyok és szeretek is egyedül lenni.

2012. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

igazad van és bár ez lenne a gond :)

viszont én úgy kezdtem amilyenné te változtál, nyitott voltam az emberek felé próbáltam barátkozni velük stb. sőt egy sokáig én is úgy voltam vele hogy bennem van a nagyobb hiba és próbáltam változni ennek ellenére nem akarom részletezni mi a helyzet.


azt is tudom hogy nincs 100%-os biztosítás arra hogy az új helyen nem alakulhat ki valamilyen(akár hasonló akár nem hasonló) probléma de szerintem egy próbát megér hiszen veszteni nem veszthetek vele semmit max nyerek

a beilleszkedéssel pedig könnyen megy nekem úgyhogy azzal nem lenne problémám és egy olyan suliba szeretnék menni ahol hasonló hozzáállású emberek járnak mint én:) ( csak hogy érthető legyen, most az osztályomban le vagyok nézve azért hogy tanulok és van kitűzött célom miszerint jogi egyetemre akarok menni, és a suli ahova meg át akarok menni ott a tanulás igencsak hogy fontos / régen strébersulinak csúfoltuk, azóta megokosodtam :D/ )

2012. júl. 18. 22:28
 7/8 anonim válasza:

Én is olyan suliban végeztem, ahol úgymond senkit sem érdekelt a tanulás. Még maguk a tanárok is úgy kezelték a helyzetet, hogy alapból náluk sem volt helyes hozzáállás. Az én szerencsém az volt, hogy ez a közeg sem tudott kimozdítani a maximalizmusomból, nem érdekeltek mások, én hajtottam magam. Mondjuk arról nem panaszkodhatom, hogy emiatt kiközösítettek volna, én nagyon jól éreztem magam az osztályban, elég sokan szerettek és sok barátom volt.

Na de ez mind szép és jó eddig...a fekete leves ezután következett: elmentem fősulira, ahol senkit sem ismertem, nem "magasztalt fel" senki, és a suli színvonala miatt a tudásom nem ért fel azokéval, akik nagyon erős iskolákból jöttek. Nagyon össze kellett szednem magam (ráadásul a fősuli már nem is magyar nyelvű), de sikerült feltörtetni addig, hogy elérjek egy jó közép helyet az új környezetben is.

Szóval, én csak azt tudom mondani neked, hogy ha még van 2 teljes éved, ne vesztegesd az idődet ott, ahol nem a te helyed van. Én maradtam, mert imádtam a társaimat, de ha te nem jössz ki velük, főleg nincs mi oda kössön. Ne vesztegesd az idődet! Az nem igaz h "kibírod"! Mégis miért kéne szenvedj, ha változtathatnál az életeden jobb irányba. Ne légy beletörődő, mert úgy boldog sem lehetsz! Szerintem valahol erről szól az élet: keresni mindig a legjobb helyet, ahol önmagunk lehetünk és ahol jól érezzük magunkat. Gondold csak át...él minden pillanatnak, és ne várd a csodát, mert ha nem teszel semmit az érdekében, magától nem fog az öledbe hullani sem a siker, sem a boldogság. Adj esélyt magadnak, és ne félj a kihívástól! :)

Sok sikert, kívánom, hogy összejöjjön.

Szép nyarat! :)

Majd írd meg, hogy döntöttél...

2012. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a biztatásokat/ tanácsokat! :)


még gyűjtöm a megfelelő szavakat hogy anyumék elé álljak, mert mostanában a már félkomoly beszélgetéseknek is kis összekapás sértődés stb lett a vége és bevallom őszintén kicsit félek mert jó lenne ha ezt a téma nem lenne így elcseszerintve. még kb 1 hét mondanivalóösszegyűjtő hetet adok magamnak mert utána szerintem kell az augusztus hogy az egész hercehurcát elintézzük(ha belemennek)

amúgy valaki nemtudja mennyi idő alatt intézik el? napok hetek?


jaj és utolsó válaszadó így a vége fele pont olyat írtál amit szerintem ha ugyanígy elmondok akkor meggyőző érveket adok úgyhogy ezért külön köszönet!:)

2012. júl. 20. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!