Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány órám lesz első félévben...

Hány órám lesz első félévben gépészmérnöki szakon (bme)?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy első félévben gépészmérnöki szakon egy héten átlagosan hány órám lesz, ha a lyukas órákat nem számoljuk bele? Egyáltalán milyen tantárgyak lesznek az első szemeszterben?

2012. júl. 19. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Felmész a suli honlapjára ott megnézed a hálótervet és ott le van írva. Ajánlott félév 1 azt kell felvenni első félévben. Ezt jó is nézegetni mert az órarendedet is neked kell majd összerakni.
2012. júl. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Amennyit felveszel, annyi lesz.


Az egyetem nem középiskola, nem úgy néz ki, hogy kapsz egy órarendet, és mész.


Van egy szép hosszú lista, hogy mit kell megcsinálnod. Ezek egy része egymásra épül, a maradék választható, mikor csinálod meg. És úgy veszed az órákat, ahogy akarod.


Sőt, előadásra bejárni sem kötelező (csupán erősen ajánlott) így akár, ha nagyon jól tudsz tanulni, olyan órarendet is összerakhatsz, hogy csak hétfőn kell bejárnod.


Ezenkívül egy mérő van még: minden óra ér x kreditet. Van egy évi keret (ez egyetemenként változó) amit kötelezően teljesíteni kell (ha államin vagy) különben mész költségtérítésesre. Ha azon vagy, ott alacsonyabb a küszöb, de azért illik teljesíteni - egyrészt drága, másrészt ha azt is alulteljesíted, kivágnak :)

2012. júl. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi már megnéztem, de nem nagyon tudok kiigazodni rajta:/
2012. júl. 19. 16:02
 4/13 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy majd nekem kell választani, de mennyi ajánlott? napi 6-8 óra? kb az reális?
2012. júl. 19. 16:03
 5/13 anonim ***** válasza:
Linkeld be elmagyarázom.
2012. júl. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
azért az elején még szeretnék mindenre bejárni:D nem csak hétfőn:D
2012. júl. 19. 16:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Ilyesmire számíthatsz:

[link]

2012. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát ha csak hétfőn jársz be akkor tuti nem végzel időben. Nekem is volt ilyen csoporttársam aki még 3 év után is van olyan első féléves tantárgya ami nincs meg.
2012. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
[link] na itt van a tantervi háló, de ebből csak az derül ki hány tantárgyat kéne felvennem, az hogy hány órám lesz kb az nem:/
2012. júl. 19. 16:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Ebből nézd az utolsót.

[link]

Megnyínod excelben rámész alul az órarendre és le van bontva.

Általában az számít, hogy gyakorlat vagy elméleti óra. Gyakorlatból egymásután szokott lenni 2x 1,5 óra.

2012. júl. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!