Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME-VIK villamosmérnök szakon...

BME-VIK villamosmérnök szakon mik a követelmények az év során?

Figyelt kérdés

A tantervet már tudom, csak azt nem találtam meg, hogy milyen kötelezettségek vannak egy szemeszterben. Tehát milyen követelményeknek kell megfelelni, mire kapunk jegyeket év során, mennyi házi feladat van?

Általános érvényű tanácsokat is szívesen fogadok. :)



2012. júl. 19. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bár én infón végeztem, de túl nagy különbség nincs. Főleg az első 3-4 félévben van egy rakat zh, ami kb. azt jelenti, hogy 6-7. héttől kezdve a 14. hétig, heti 1-2. Ha buksz, akkor ennél több. Aztán később, szakirány felé közeledve már kevesebb zh, kicsit több házi. Vannak félévközis tárgyak, ami azt jelenit, hogy a félév során írt zh-k és esetleges házik eredménye adja meg az évvégi jegyet. Vannak vizsgás tárgyak, itt a zh-k, házik csak az aláíráshoz elegek, a végső jegyet vizsgán lehet megszerezni. Ha tanterv szerint haladsz, 4 vizsga van félévenként. Vannak még labor jellegű tárgyak, itt általában az órai munkát osztályozzák és előfordulhat házi is.

Jó tanácsnak elsőkörben annyit mondanék, hogy próbálj meg mindenből első átmenni elsőre, főleg zh-n, mivel a pótzh-k álatlában már 1(2-10) fokkal nehezebbek.

2012. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha vik.bme.hu-n megnézed a tantervet, akkor tárgyanként láthatod, hogy mi az anyag és mik a követelmények.
2012. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!