Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy helyes? "Hibátlan-e a...

Hogy helyes? "Hibátlan-e a darab? vagy "Hibátlan darab-e? "

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:

hibátlan-e


az -e mindig az igéhez kapcsolódik


ezért hangzik iszonyúan a "nem-e lehetne", meg a "meg-e van" ....ez utóbbi a kedvencem

2012. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a 'hibátlan' az ige.. :)

Ettől függetlenül igaza van, az első a helyes. (A második meg alapból szörnyen hangzik...)

2012. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

tényleg nem ige, hanem melléknév, bocsi :)


Szóval igéhez vagy melléknévhez kapcsolódik

2012. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Én tudom, hogyan helyes, az ok amiért kérdeztem . . ., csak így hisz nekem a párom. Ő a helytelen változat mellet voksolt.
2012. júl. 20. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem a legjobb a helyesírásom/nyelvtani késségem, de szerintem mindkettő helyes: "Hibátlan-e a darab?", de viszont "Hibátlan darab-e az, amelyben minden színész a legjobb formáját tudja hozni.".
2012. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván van egy szélesebb réteg által elfogadott, szerintem is jobban hangzó alak, ami ebben az esetben a "hibátlan-e". Ugyanakkor nem lehet azt mondani, hogy csak az a helyes. Aki máshogy használja, ugyanúgy helyesen beszél, csak nem az általam megszokott formában. Szóval a nyelvészet szerint egyik sem jobb a másiknál.
2012. júl. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mindkettő helyes, mint a legtöbb ilyen esetben
2012. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!