Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elte-ttk-matek első félév...

Elte-ttk-matek első félév csoportbontás (normál, haladó, intenzív?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy csoportbontás van az Elte matek szakon mármint

(normál:azoknak ajánlott, akik a középiskolában nem foglalkoztak különösebben matematikával,


haladó:azoknak való elsősorban, akik középiskolában biztos tudásra tettek szert és rendelkeznek némi rutinnal is.


intenzív:olyanoknak javasolt, akik versenyzői szinten foglalkoztak matematikával, vagyis OKTV-n,)


Emelt szinten tanultam matematikát, de nem olyan kiemelkedően, hogy OKTV-s lettem volna. Nagy álmom, hogy matematikus legyek, így ha bekerülnék az ELTE matek szakára és ha netán a normál csoportba kerülök mert valami okból kifolyólag elrontom az év eleji szintfelmérőt akkor már csak tanárnak tanulhatok, (mert az nem nagyon szeretnék lenni)?


2012. júl. 20. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Bontás van, de választod meg, hogy melyikbe mész adott tárgyból, lehet azt is, hogy egyikből haladó, másikba intenzívbe. Ahogy én tudom úgy kell felvenned, hogy tanárok a normálba, alkmat+elemző a haladót, matematikus pedig az intenzívet kell felvegye. De talán első évben ez mindegy, mert szakirányt talán első év végén választasz.


A szintfelmérő pedig csak azért van, mert van valami kötelezően elvégzendő tárgy azoknak, akik ezt rosszul írják meg.


Még a régi rendszerben végeztem azért nem tudom teljesen pontosan, hogy manapság mi hogyan van.

2012. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval én választom meg, hogy melyik tárgyait veszem fel? Azt hittem, hogy a szintfelmérő alapján sorolnak be, hogy kinek , hogy sikerült.
2012. júl. 21. 12:30
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Igen, te, azt azért hozzá kell tenni, hogy vannak előfeltételek, így valószínűleg, nem nagyon éri meg keverni a 3 fajtát. Például algebra 3 intenzívnek algebra 2 intenzív az előfeltétele (nem biztos, ez példa), de te csak a normált végezted el, akkor bajban leszel, mert csak algebra 3 normált tudod csak felvenni.
2012. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Elemző is valószínűleg a normálba megy. Bár erről az új szakról tényleg keveset tudok, igazából mat. elemzővel még nem is találkoztam.
2012. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ha a szintfelmérőd nem sikerül, akkor járnod kell egy ún. bevezetés a matematikába tárgyra. Aztán október körül íratnak még egyet, ha az sikerül elfelejtheted, ha nem akkor járnod kell tovább. A szintekre azt mondták nekünk(pár éve), hogy normál: tanári, haladó: elemző, intenzív: matematikus, de persze ez csak javaslatként hangzott el.
2012. júl. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Kalkulust vettem fel, geometriából normált és minden másból haladót. Szerintem ez így tökéletes kombó volt az alk matos szakirányra. Kalkulus sokkal könnyebb, mint az analízis 1-2 és a végén valóban ugyanarra a szintre hoznak fel.
2015. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!