Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tűzoltó szeretnék lenni de a...

Tűzoltó szeretnék lenni de a barátaim cikiznek miatta?

Figyelt kérdés
Nemrég rájöttem mi szeretnék lenni, tűzoltó, de a barátaim viccet csinálnak belőle, hogy milyen gagyi meló meg akkor ők fognak tüzet csinálni, mondtam nekik h ez nem vicces de most ez a téma szerintetek baj hogy lány létemre ez a meló érdekel? Továbbá miket kell tanulni ahhoz hogy el tudjak menni ide dolgozni? L14

2012. júl. 22. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, nőként nem lehetsz tűzoltó.

De ne foglalkozz velük, a tűzoltó hivatás is egy komoly felelősségteljes szakma. Maximális tisztelet nekik is. Szerintem azok akik cikiznek, 3 mp alatt ájulnának el vagy hánynák össze magukat 1-1- autóbaleset helyszínén, nekik akkor is tenniük kell a dolgukat, szakszerűen...

2012. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom,hogy nőként csak papírokat tologathatsz egy irodában...szerintem szép szakma,szégyellhetik magukat,amiért ilyeneket mondanak...biztos 0 felelősségérzettel rendelkeznek...gondolkodj el azon,hogy mi érdekel még,ha csak embereken szeretnél segíteni,arra rengeteg szakma van,ha viszont tűzzel foglalkoznál szívesen,akkor (asszem?) lehetsz pirotechnikus is.
2012. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. júl. 22. 22:19
 4/9 anonim ***** válasza:
A barátaid magukról állítottak ki szegénységi bizonyítványt, viszont vonuló tűzoltó nőként sajnos tényleg nem lehetsz, legalábbis itthon nem. Ez egy nagyon szép hivatás, és szándékosnak nem foglalkozásnak hívom, mert ez annál több. Igazságtalannak tartom egyébként, hogy a nők és férfiak testfelépítése közötti különbségre hivatkozva nem lehet nőből tűzoltó; keménynek kell hozzá lenni, az igaz, de az nem, hogy egy nő ne tudná ezt elérni :)
2012. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

elég dinka barátaid vannak. majd megnézem, mikor egyszer ne adj isten tűz üt ki náluk vagy balesetet szenvednek és a tűzoltó menti meg az életüket, akkor is ezt mondják-e...

de szerintem sincs női tűzoltó. egyik lány szaktársam bátyja is az, azon szokott poénkodni, hogy ha bemegy hozzájuk, akkor saját wc-je van, mert nincs más nő csak ő. :-)

2012. júl. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
:) az jó lehet :) én is utána olvastam és tényleg nincs női tűzoltó Magyarországon nagy kár akkor mentőorvos leszek az se rossz szerintem :) és köszönöm a válaszokat :)
2012. júl. 23. 09:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha már a mentőorvos érdekel, nézz utána a mentőtisztnek is, B tervnek tökéletes, hiszen az orvosira bekerülni és elvégezni, majd szakvizsgát tenni nem túl egyszerű.

Sok szerencsét!

2012. júl. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. júl. 24. 13:22
 9/9 anonim válasza:
A "barátaid" akkor vicceljenek ha majd a saját házukban lesz tűz... amúgy javítsatok ki ha nem jól látom de a videó elején 2 tűzoltólánykát látok. http://www.youtube.com/watch?v=xNUUfzkaIEI&feature=relmfu és a többi részben ők is csinálják ám a feladatokat tehát nem szendvicset mentek ki csinálni a fiúknak. Szerintem lehet nő is tűzoltó bár nem vagyok benne 100%-ig biztos csak nagyon kemény a fizikai felvételi.
2012. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!