Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám lecsökkenteni a...

Hogyan tudnám lecsökkenteni a tanulási időmet?

Figyelt kérdés
Nézegetem ezt a Hatékony tanulás mesterfogásai videókat, van benne 1-2 jó dolog, azokat használni is fogom, de mivel tudnám még? Nekem az a bajom, hogy nem szeretek sokat tanulni, ígyis 4 órára érek haza suli időben, és semmi másra nincs idő.. Csak ennyi a bajom a tanulással. Nincs még valami ilyen könyv, vagy inkább videó, vagy valami amivel könnyebben tanulhatnék?
2012. júl. 24. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy elég okos, akkor többet kell ülnöd a könyvek felett, ezen semmi csoda nem segít. Van, aki olyan fogékony, hogy max 2szer végigolvassa és tudja az egészet, más meg órák alatt se jegyzi meg. Ez egyéntől függ.
2012. júl. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez kellet ahhoz, hogy megoldja a bajomat.
2012. júl. 24. 16:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Találd meg, neked mi a megfelelő módszer, mert nincs általános, mindenkinek máshogy fog az agya. Ez attól is függ, ki milye ntípus - a vizuális típusnak az segít, ha látja az anyagot, az ki van emelve mindenféle színnel, szép átlátható, az auditív ha hallja, a mozgásos típus pedig ha ő mondja, írja, akkor jegyzi meg legjobban. ezt valami pszichológusi teszten mondták, bár nem ilyen egyszerű, mert kb. mindenki kevert típus, de a legtöbb ember nagyrészt vizuális.

Valakinek sokat segít, ha kihúzza színessel a tanulnivalót, és így könnyebben megjegyzi, más felmondja mp3-ra és azt hallgatja, vagy lemásolja, hangosan felolvassa magának stb.

Én például felolvasom magamnak és utána felmondom, ez különösen akkor jó, ha vázlatból tanulok, akkor nézem a jegyzetem, és az alapján elmondom, aztán próbálom nem nézni. Nekem ez így nagyon beválik, bár szerencsére gyorsan tanulok, könyvnél egy sima elolvasás is sokat segít.

Ami fontos még szerintem, hogy amikor tanulsz, akkor csak arra figyelj, ne gondolj másra. Keress egy kényelmes helyet - te tudod, hogy ez az íróasztalod, az ágyad, vagy éppen fel-alá sétálva a szobádban - és koncentrálj. Legyen minden a kezed ügyében, ne kelljen percenként szaladgálnod a könyvekért, mert az kizökkent.

Csoda módszer nincs, az elsőnek abban igaza van, hogy valamennyire függ a képességeidtől is, de ha ügyes vagy, ki tudod hozni magadból a maximumot. :)

2012. júl. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2. már jobb volt. Köszönöm, végülis, majd jöhet a tesztelgetés, hogy nekem mi a legjobb.
2012. júl. 25. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!