Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha csontokkal szeretnék...

Ha csontokkal szeretnék foglalkozni és mondjuk antropológus lennék, akkor ahhoz miből kellene fakultálnom?

Figyelt kérdés

2012. júl. 24. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
biológia, és talán kémia
2012. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
csak nem dr. csont?
2012. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Ezek a mai sorozatok egy egész nemzedéket tesznek tönkre. Semmi realitás nincs abban, ahogy egyes szakmákat lefestenek.

Na már most, igen, gondolom dr csont. Azaz törvényszéki antropológia. Magyarországon ilyen nincs, itt csak törvényszéki orvostan van. Orvosi egyetem, ami hat év, majd szakvizsga, ami megint csak pár év. De igazából ha ez érdekel, érdemes külföldre menni, Magyarországon a fizetés a nullához konvergál.

Ugyanakkor külföldön már van törvényszéki antropológia. egyrészt, magyar szakok közül a biológia, majd humánbiológia szakirány áll ehhez a legközelebb, oda kémia és biosz kell. De ott fogsz tanulni rengeteg kémiát, biokémiát, mikrobiológiát, zoológiát, botanikát, és hasonlókat. De ezután már mindenképp külföld, ott PhD, és tapasztalatszerzés a témában.

Avagy, külföldön van kifejezetten antropológia szak is. Ami azért nyerőbb. Persze külföldön drágább a megélhetés az egyetem alatt, csak a jók kerülnek be, és a tandíj sem mindenhol ingyenes. Igazából Skócia jöhet szóba, ott ingyenes a tandíj, de persze azzal számolni kell, hogy a megélhetés jó esetben 160.000ft/hó. Skóciában törvényszéki antropológia bsc szinten Dundee-ban van, máshol csak msc szinten. De ugye a skót rendszer más, ott négy év bsc, első két évben egy általános területen, jelen esetben biológia, majd ott lehet specializálódni biokémiára, mikrobioszra, és Dundee-ban antropológiára. Máshol meg pl anatómiára, és onnan lehet menni törvényszéki antropológiára.

Azt persze vedd figyelembe, hogy törvényszéki antropológusoknál elvárás a PhD.

Ami a munkát illeti, ez sajna gyakori félreértés, de az antropológia az EMBERtan. Nem csontváztan. Kutató antropológusként csontokkal fogsz foglalkozni, mert a már több száz éve halott emberek maradványai valóban, csak csontokból állnak. De a törvényszéki antropológusként akikkel foglalkozol, azokon lesz hús, meg bőr, és hasonlók. Lehet hogy a hús majd cafatokban lóg, és kilójával hullanak belőle a férgek, de hús az lesz rajta. Bár valóban, ezekkel az antropológus már sokat nem tud kezdeni, de ezeknek is lehet jelentősége. A törvényszéki antropológus feladata a személy azonosítása, illetve akár halál okával is foglalkozhat, de arra ott van a törvényszéki orvosszakértő. Ami a munkakörülményeket illeti, nem olyan a rendszere mint a tévében. Ülsz a laborban, eléd raknak aznapra öt tetemet, leírod a szakvéleményed, és ennyi. Illetve olykor terepmunka is van, illetve bírósági tárgyalásokon tanúskodás.

2012. júl. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.Egyébként én kivételesen tényleg nem a Dr.Csont miatt szeretnék antropológus lenni.Már régebb óta tetszik a dolog és kb. úgy egy fél éve voltam egy kiállításon ami csak megerősített benne, a Dr.Csontot pedig csak 1 hónapja kezdtem nézni, előtte szinte még csak nem is hallottam róla.Tényleg mindenikinek köszönöm.
2012. júl. 25. 11:04
 5/5 anonim válasza:
ha külföldön szeretnék az lenni, (skócia) milyen érettségit kell tennem?
2012. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!