Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Atyaúristen, minimum ponttal...

Natural88 kérdése:

Atyaúristen, minimum ponttal be lehet jutni a jogi karokra. Nem gáz ez?

Figyelt kérdés

Én idén végzek a jogon és most látom, 240 ponttal, azaz minimum ponttal felvesznek gyakorlatilag az ELTE-t leszámítva mindenkit. Ez azt jelenti, hoyg egy nagyon buta, 2-es érettségivel rendelkező gyerek, ha penget, akkor jogász lesz.


Mégis hogy gondolta ezt Hoffman Rózsa?


2012. júl. 24. 20:26
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
nekem*
2012. júl. 24. 20:47
 12/32 anonim ***** válasza:
egy érettségi a diák napi teljesítménye, esetleg a tanár rosszindulata/jóindulata. teljesen felesleges pontok alapján minősíteni egy embert. de normális ember nem is teszi, általában azok hencegnek ennyire, akiknek mákkal lett 90%+. egyébként egy 240 pontos is tökéletesen tudja hozni a maximumot végig a felsőoktatásban.
2012. júl. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

2 évvégi tanulmányi átlag, 5 érettségi tárgy és pluszpontok nem mázli eredménye.


én 3 emeltet nyomtam anno 5 évvel ezelőtt. most a szomszédomat, Petikét a szellemi fogyatékost is beirathatom jogászképzésre, ha pengeti a havi 200-300k-ot. felvennék, hiszen a minimum pont azt jelzi, bárki bejuthat

2012. júl. 24. 20:52
 14/32 anonim ***** válasza:

20:50

Legyen igazad, és tudja a 240 pontos is azt hozni, mint eddig a 400+ pontos, mert sajnálnám a tanárainkat, ha emiatt be kéne zárni a kapukat, vagy le kéne engedni a színvonalat a béka segge alá. :\

2012. júl. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Nem havonta kell annyit fizetni, hanem félévente. Másrészt meg amit leírtál az az egyik pontszámítási módszer, duplázni is lehet.
2012. júl. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

minden az akaraton múlik, szerintem bárki meg tudja csinálni, amit igazán akar. kérdés, hogy pistikének mikor esett le, hogy fizikus helyett inkább jogász lesz? vagy egyáltalán mikor esett le neki, hogy nem éri be okj-vel, hanem mégis megy felsőoktatásba? nagyon sokan az utolsó pillanatokban döntenek, hiszen egy 17 évestől nem lehet elvárni azt, hogy sziklaszilárd céljai legyenek. tehát, én bevédem őket, magamból kiindulva. igaz én végül nagyon szép pontszámot csináltam a semmiből, de a 4 éves bizim nagyon gyatra, mégis első lettem felvételitárgyakból a suliban. de ez másik téma.


egyébként fogalmatok sincs a pontok eloszlásáról, lehet hogy a 240es diák után 350es következik.


mindenesetre elég ostoba dolog egy 240est fogyatékosnak titulálni.

2012. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

elírtam, félévente valóban.


a 240 pont miatti anyázás nem azok ellen szól, akik költségesre jelentkeztek, hiszen nem tehettek mást! megértem, hoyg ez nekik is kínos és nem rontom el az örömüket.


de lássátok be ez a 240 pontos minimum ponttal való jogi egyetemre bejutás az a kategória, amikor sírnom kell.

sírnom, mert Magyar.-on vége a színvonalas jogi képzésnek (már eddig se volt az, de így meg esély sincs rá). Ezzel együtt az én diplomám értéke is lesüllyed.


Amúgy ez a kérdés így foglalható össze: tartsuk meg a 9 jogi kart, ezzel azt eredményezve, hogy jogásznak bárkit felvesznek Magyarországon, vagy maradjon 3 jogi egyetem és ezzel együtt mentsük meg az oktatás színvonalát, a diploma értékét.

2012. júl. 24. 21:00
 18/32 anonim ***** válasza:
Azért lássuk be, hogy a pontcsökkenéshez az is hozzájárult, hogy a lecsökkent állami helyek helyére több költségest vettek fel, emiatt lett sok helyen alacsony a költséges ponthatára.
2012. júl. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
a te diplomád értéke süllyed? miről beszélsz? a te diplomád értékét csakis te fogod meghatározni a munkaadód szemében. de alapból szart sem ér, ha ilyen ostoba vagy, ahogyan itt előadod.
2012. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Hát elég strucc lehetsz... Költségesre eddig is mindig be lehetett jutni minimum pontszámmal. Az ELTE meg a PPKE pontszámai meg elég magasak, mivel mindenki oda jelentkezett lehetőleg, államira. Máshol meg ugye nem volt hova, a költségeset meg nem teheti meg mindenki, hogy megpróbálja.

És szerintem ha tényleg jogot tanulsz, már észrevetted, hogy a 2es érettségit összehozó évfolyamtársaid az első félév után kiestek zömében. De legjobb esetben a 3. római jog 1 tárgyfelvétel után pl. :D

2012. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!