Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A középiskolában szerezhető...

A középiskolában szerezhető OKJ ugyan olyan első OKJ-nak számít, mint amit főiskolán lehet szerezni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 27. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Csak egy van ingyen, mindegy hogy közép vagy felsőfok. Viszont ha az elsőt önköltségesen csinálod, akkor a második még lehet ingyen 23 éves korod alatt. Nappalin. Ezt ma olvastam egy suli honlapján legalábbis.
2012. júl. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
de most ha Győrben kinéztem egy okj-s pincér tanfolyamot akkor az nekem ingyenes ha még nincs okj-m?és ezt hogyan kell elintézni?Vizsgadíj sincs?Vagy az ingyenes okj-t hol kell kérvényeznem?
2012. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem nem ugyan olyan. Mert a főiskolai az felsőfokú. Én csináltam közép iskolába és egyetemen is és mindkettő ingyen volt.
2012. júl. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És akkor is ugyan olyannak számítanak, ha csak emelt szintű képzést tanulok, nem közép vagy felsőfokút?
2012. júl. 27. 19:33
 5/8 A kérdező kommentje:
És a középiskolai OKJ-d milyen szintű?
2012. júl. 27. 19:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Na akkor leírom jelen állás szerint:) Ha csinálsz egy középfokú vagy akármilyen okj-t, akkor a következő bármilyen okj nem jár ingyen alanyi jogon. Teljesen mindegy hogy milyen fokozatú. Ám, főiskolákon, egyetemeken létezett olyan, egészen 2011/2012-es tanévig bezárólag, hogy államilag támogatott felsőfokú szakképzés. Ide pontok alapján lehetett bekerülni, tehát akárki nem mehetett be az utcáról. Az egyik válaszolónak is így lehetett ingyen a két egyetemi felsőfokúja. Na neked már valószínűleg erre nem lesz lehetőséged, ha csak nem következnek be újabb módosítások a felsőoktatási törvényekkel kapcsolatban.
2012. júl. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt ajánlom figyelmedbe, ebből mindent megtudsz szerintem:)

[link]

2012. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2012. júl. 27. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!