Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hallgatói szerződés. Hogy is...

Hallgatói szerződés. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Mi van akkor, szóval van egy 3.5 éves képzés, akkor 7 évet kell itthon lennem, 20 éven belül, mármint itthon DOLGOZNOM, ugye?


De mi van akkor ha én itthon vagyok mondjuk mind a 20 évben...viszont nincs munkám...vagy nem abban a szakmában...akkor mi van???!! Akkor is én vagyok a hibás?


2012. júl. 27. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem abba a szakmában az nem baj, a lényeg, hogy van munkád és adózol. A 20 évig munkanélküliség az azért elég kivitelezhetetlen. 1 év munkanélküliség után kiküldenek közmunkára.
2012. júl. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
abban a szakmában kell dolgoznod amire kiképezett az egyetem. olvass utána
2012. júl. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Saját szakmádban kell dolgoznod.

Amúgy a ledolgozásba beleszámít a regisztrált álláskeresés is.


Amúgy a felvi oldalon fent van a szerződés minta 3 oldal tessék átolvasni, egy leendő egyetemistának már értenie kell egy egyszerű szerződés tartalmát.

2012. júl. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves második és harmadik hozzászóló,


Attól tartok, elkerülte a figyelmemet a hallgatói szerződésnek a eduline.hu-n található mintáját olvasgatva


[link]


hogy a saját (= amire az egyetem kiképzett) szakmában kell elhelyezkedni a hazai munkaviszony alatt.


Meg tudnátok mondani, hol van erről szó a hallgatói szerződésben, a felsőoktatási törveényben, vagy bárhol másutt?


Előre is kösz.

2012. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!