Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működnek a hiányzások...

Hogyan működnek a hiányzások az egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon megköszönném, ha tudnátok egy kis infót adni arról, hogy az egyetemen, ( főleg az SZTE-BTK-n), hogyan működik a hiányzások kezelése, szólni kell-e valakinek stb.


Na, nem lógni akarok, csak a családom úgy gondolta ballagási ajándékképpen én egy horvátországi nyaralásnak örülnék a legjobban. És ezt sikerült pont szeptemberre beszervezniük. Már régen befizették a pénzt, ez volt az ajándék.


Nos, ez szeptember közepén lenne, és nekem fogalmam sincs, hogy az egyetemen miképpen tolerálják a hiányzást, hogyan kell ezt kezelni.


Köszönöm a válaszokat, tanácsokat, hogy mit tehetnék ebben az esetben.



2012. júl. 28. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy elméleti vagy gyakorlati óráról van szó. De nálunk fősulin a végén már mindegy volt. Mindenhol katalógus volt, ha egy félévben 3óránál többet hiányoztál, nem vehettél részt a vizsgán illetve nem szerezhetted meg a gyakorlati jegyet. Következő évben/félévben, újra fel kellett venni a tárgyat.
2012. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonlóan működik, mint ahogy az első leírta, bár én nem SZTE-BTK-ra járok.

Az előadásokról való hiányzást valamelyik tanár elnézte, nem érdekelte, valamelyik ott is katalógust tartott folyamatosan. Gyakorlatról egyáltalán nem lehet hiányozni, vagy max három órát. Én általában oda szoktam menni megbeszélni az érintett tanáraimmal, hogyha tudom, hogy nem tetszik nekik a hiányzás, hogy ez a problémám és nem fogok tudni ekkor és ekkor jönni. Vagy azt mondja, hogy sz*rik a problémámra, vagy azt, hogy jó, igazolás fejében elnézi. Avagy ha belefér a három hiányzásomba, akkor szintén nem foglalkoznak vele.


Így rögtön a tanév elején nem hiszem, hogy sok mindenről lemaradnál, de azért az első hétre nem ártana bemenni, hogy találkozz minden tanárral és megtudd, hogy kinél hogyan működnek a hiányzások. Utána tudsz gondolkodni, hogy lesz-e ebből gáz vagy sem.

2012. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs aláírás az órán akkor hiányozhatsz akármennyit, de ha nézi a tanár akkor max 3 órát hiányozhatsz. Különben nem írja alá az órádat és jövőre újra fel kell venned a tantárgyat, és ha épül rá tantárgy már csúszol is..
2012. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat, kissé el vagyok keseredve. persze ott leszek az összes órán ameddig csak tudok, de már nem tudok mit csinálni, ha tudom, hogy ezt tervezi a családom lebeszélem őket róla. Nem az, hogy nem örülök neki, csak gólyaként pont evvel kezdeni. Főleg ha emiatt jól meg is szívom..
2012. júl. 28. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egy hétre elmész, az általában nem jelent gondot. Az annyit jelent a legtöbb esetben, hogy az összes órádról egyet fogsz hiányozni, hiszen amennyire én tudom, úgy szokott lenni, hogy minden óra heti egy alkalommal van.

Nálunk (nem SZTE, de szintén BTK) úgy szokott lenni, bár ez függ attól, hogy az adott félévben összesen hányszor van az adott óra, szóval általában előadásokról 3-4 alkalommal lehet hiányozni, szemináriumokról pedig 1-2 alkalommal. Persze olyan is van, ahonnan nagyon nem lehet hiányozni, maximum szakorvosi igazolással, de nálunk ilyen nagyon ritkán van.

Aztán persze vannak olyan órák, ahol nincs katalógus, ha akkor nem vagy ott, az olyan, mintha nem is hiányoztál volna.

Összességében: egy hét hiányzás simán belefér, és a legtöbb esetben még nem is lőtted el az összes lehetőségedet. De az első órákon el fogják mondani, hogy mennyit lehet hiányozni.

2012. júl. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell nézni a TVSZ-ben, hogy hány %-ot lehet hiányozni.

Azt hiszem 25%, de nem vagyok benne biztos.

Előadásokon ált. nincsen katalógus, azaz le sem szarják, ha nem vagy ott.

Gyyakorlatokon, szeminárumokon viszont ált. tartanak, de ha egy hetet ellógsz, az is csak minden óráról egy hiányzás.

Még úgy is marad legalább 2 alkalmad...

2012. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!