Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Manapság mennyire jólfizető...

Manapság mennyire jólfizető állást tud szerezni egy kertészmérnők?

Figyelt kérdés

Nagyon szívesen választanám a kertészmérnöki főiskolát, de nemtudom, hogy mennyire lenne jó választás. Segítsetek légyszíves ^^


18/F



2012. júl. 28. 12:37
 1/4 Cipócska válasza:
Szia! Nagyon nehéz irodai állást találni,de azt jól fizetik. Fizikai munkát könnyebb, de ott alkalmazottként 120 000,- Ft-nál többet nem nagyon adnak. Kezdőként dolgozgattam magánkertekben, fűnyírás, gyomlálás, 1000-1500,- Ft-os órabért el lehet kérni. Remélem segítettem.
2012. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És szerinted melyik szakirány a legésszerűbb? Mert azt hallottam, h több iránya is van a kertépítőktől kezdve a gazdálkodási növények kiválasztásán és ajánlásán átt minden :D
2012. aug. 29. 09:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Kertészmérnöki szakon belül specializálódhatsz --> szőlőtermesztés, gyümölcstermesztés, gyógy- és fűszernövénytermesztés, dísznövénytermesztés, zöldségtermesztés. Illetve lehetsz általános kertészmérnök is, ekkor mindent tanulsz, de tulajdonképpen semmihez nem értesz rendesen.

Na, ennyit bevezetésképp.

Én dísznövénytermesztésre szakosodtam annak idején, s most egy mikrovállalkozás (díszfaiskola, ami örökzöldekkel foglalkozik) termelésirányítója-értékesítője vagyok.

Ezt a szakmát akkor tudom javasolni neked, ha valóban szereted a növényeket, bírod a megterhelést, jó a szervezőképességed, tudod integrálni az ismereteidet, tudsz bánni az emberekkel, stb stb.

Irodai munkát végző kertészmérnök ----- háát, erre inkább nem mondok semmit.

A kerttervező mérnök az, aki valamivel többet van irodán, de neki is ki kell mennie terepre, bár ő kivitelezéssel nem foglalkozik, ő "csak" tervez. Elméletben. Gyakorlatban fogod magad a kis dísznövénykertész végzettségeddel, kimész a területre, felméred, megtervezed, egyeztetsz a megbízóval, kiküldesz egy árajánlatot, amit ha jóváhagynak, összeszeded a kis csapatodat, akikkel határidőn belül elvégzitek a munkát és adtok rá egy év garanciát.

Ma már kezdünk visszamenni a régi időkbe, amikor egy kertésznek mindent kellett tudnia, a szőlőtől a kaktuszig --- most ugyanez a helyzet. Elmondhatom ugyan, hogy ezt és ezt termelem, de emellett ha nem végzel mást, meghal a vállalkozásod.

Eléggé elkanyarodtam a témától, ha esetleg nem válaszoltam kielégítően a kérdéseidre, kérdezz.

Ja és nyelvet mindenképpen tanulj, felsőoktatásban ingyenes, mert utána ki tudsz vele menni, a tandíjat meg röhögve visszafizeted az ottani béredből. Volt szaktársam Ausztriában dolgozik, vezetőként, lubickol a fizetésében, tehát érdemes. Ha igazán jó vagy.

Ha saját vállalkozást indítasz és valami olyat termelsz, amit a környékeden nem sokan, vagy közel vagy a határhoz, s tudod, hogy kint többszörösét kérik el ugyanazért az áruért, nyert ügyed van. Olyannal kell foglalkozni, amit kevesen csinálnak, vagy ugyan többen, de te valamiért jobb vagy, akár minőségben, akár figyelmességben, s akkor megragad a vevőköröd és egyre bővül. Na de most már tényleg befejezem :)

2012. dec. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: azt kérdezed, melyik a legésszerűbb?

Amelyikből Te Magad a legtöbbet tudod kihozni. Mindenki számára más a testhezálló.

2012. dec. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!