Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Költségtérítéses levelezőn...

Költségtérítéses levelezőn járhat Nekem saját jogon a családi vagy a GYET?

Figyelt kérdés

24-et töltöm szeptember elején,ez már kizáró ok? Vagy maga már a levelező tagozat az? Vagy járhat valamelyik vagy más?

22.800Ft-ot kapok az Önkormányzattól,amit régebben RÁT-nak hívtak,azon kívül semmi jövedelmem nincs.

Köszi!



2012. júl. 28. 15:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Felsőoktatásban eleve nem jár családi pótlék, közoktatásban is csak 20 éves korig, nappalin.

A GYET-et végképp nem értem. Van legalább három gyereked? Mert ha van, akkor kaphatsz, persze, ugyanaz vonatkozik rád, mint másokra.

2012. júl. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Csak hallottam,hogy lehet igényelni és elkezdtem kutakodni a neten,hogy valós lehet-e illetve megfelelek-e a kritériumoknak.

Itt egy kérdés is,amire nem kapott nemleges választ a Kérdező sem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__13428..

2012. júl. 28. 17:06
 3/16 A kérdező kommentje:

Itt a 3-as 4-es Én voltam.

A Szomszédomék gyereke is diplomázott és ma az Anyuka mondta ezt Nekem,hogy a fiának is járt saját jogon a gyermekvédelmi.Konkrétan 2 évig kapta a főiskolás gyerek saját jogon.

2012. júl. 28. 17:09
 4/16 anonim ***** válasza:

Ááá, már értem, mi okozta a félreértést. A GYET-nek semmi köze a gyermekvédelmi támogatáshoz, nem azt jelenti.

Viszont szerintem a gyermekvédelmi támogatást csak nappalis hallgató igényelheti (nekem is van olyan évfolyamtársam, aki jogosult rá). De őszintén, azért az nem egy olyan nagy eresztés, inkább a közoktatásban van jelentősége az ingyenes tankönyvek meg az ingyenes étkeztetés miatt. Ilyen a felsőoktatásban nincs. Évente két alkalommal adnak párezer forintot (ha jól emlékszem, olyan ötezer körül van). Mondjuk egy próbát megér, nem veszítesz vele semmit, ha beadod a nyomtatványt. De szerintem levelező mellett nem nagyon jár semmi, hiszen mellette vállalhatnál munkát (tudom, hogy nem könnyű, nem is azért mondom). Ha nappalis lennél, az más lenne, akkor több mindenre lennél jogosult.

2012. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!:) Még vissza is kérdeztem akkor a Szomszédomtól,hogy ez a GYET!?:)Azt mondta igen.Szóval ezért Én sem értettem,mert az Államkincstáron meg elolvastam azt, és igen furcsálltam is,hogy csak a 3 gyerekes opciót írták,hát akkor ezért.

Nagyon köszi,igazad lehet,Ő nappalis volt...

Hát ez "nagyszerű".Nem tartom igazságosnak,hogy aki levelezőre is megy, nyilván hogy (ha nagy nehezen sikerül elhelyezkednie,mint ahogy azt Te is írtad) dolgozhasson a megélhetésért,plusz még fizetnie is kell a tandíjat (esetemben),annak nem jár szinte semmi segítség az államtól.

Én most próbálom ezt a "szintét" meglovagolni,hátha azért mégis összejön valami.Mert ezt ugye nem verik nagy dobra sehol,ha jogosult vagy valami pénzre...tehát utánajárok...Köszi a segítséget!:)

2012. júl. 28. 21:27
 6/16 anonim ***** válasza:
Nincs mit, sajnálom, hogy nem tudtam többet segíteni. De igazad van, azt nem szokták reklámozni, ha mégis jár valami. Sajnos a levelezős rendszerrel nincs igazán tapasztalatom, mert nappalis vagyok, de hátha lehet ott is valamit összeszedni.
2012. júl. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
közoktatásban estin és levelezőn is jár csp 20 éves korig...
2012. szept. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Közoktatásban igen, de az egyetem és a főiskola nem közoktatás, hanem felsőoktatás.
2012. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolóm!

Ha minden igaz sikerül nappalira átkerülnöm(adtam le kérvény kb 2 héten belül elbírálják)!:) Mert bár írod Te is,hogy levelező mellet lehetne munkát vállalni->hát ez nem jött össze,nem tolerálták ám a kéthetentei hiányzásaimat a suli miatt.Tehát most megint itt vagyok állás nélkül,szóval érdekelne a

"Ha nappalis lennél, az más lenne, akkor több mindenre lennél jogosult." mondatod kifejtése!:) Fizetős vagyok. Köszönöm!

2012. okt. 12. 09:15
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia, visszatértem :)

Nos, ha átvettek nappalira, akkor ugye már annyival előrébb leszel, hogy lesz nappalis diákigazolványod, szóval diákbérlet, meg hasonlók megilletnek.

Ezen kívül amit még biztosan igénybe vehetsz, az a diákhitel, nem tudom, erről mi a véleményed, nem reklámozni szeretném, de ha nincs más megoldás, akkor jól jöhet, hogy van ez a lehetőség.

Ami problémás, az a szociális ösztöndíj, amire a szociális helyzeted alapján nyilván jogosult lennél, csak az a probléma, hogy aki fizetősön van, az nem igényelheti. Nem értem, hogy miért, nem is tartom igazságosnak, de sajnos így van. Azt kéne megpróbálni, ha már átvettek nappalira, hogy következő félévben kéred, hogy vegyenek át állami finanszírozásra, ha jók a tanulmányi eredményeid. Addig pedig próbáld kérni a költségtérítés mérséklését, ilyen lehetőség is van.

Meg persze van még a tanulmányi ösztöndíj majd következő félévtől, de hát ez nagyon változó, hogy hol mennyi szokott lenni.

2012. okt. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!