Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Költségtérítéses levelezőn...

Költségtérítéses levelezőn járhat Nekem saját jogon a családi vagy a GYET?

Figyelt kérdés

24-et töltöm szeptember elején,ez már kizáró ok? Vagy maga már a levelező tagozat az? Vagy járhat valamelyik vagy más?

22.800Ft-ot kapok az Önkormányzattól,amit régebben RÁT-nak hívtak,azon kívül semmi jövedelmem nincs.

Köszi!



2012. júl. 28. 15:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi!

Költségtérítés mérséklést jó,hogy írtad nem tudtam.

Igen azért írtam ki,hogy fizetős vagyok,mert legtöbb helyen azt látom kiírva,hogy az államisakat támogatják és ebben tényleg semmi logika nincs.Aki fizet azért hogy tanuljon annak kevésbé vagy nem jár támogatás mint annak aki ingyen,szóval ez gáz.

Államira 1 év után,tehát két félév kerülhetek tudtommal ha nagyon jól tanulok...de erre kevés az esély,mert kis létszámúak vagyunk és csak 15%mehet át,ami Nálunk másfél embert jelent.

A többi támogatásról nem hallottam amit írtál.

Köszi,hogy segítesz!:)

2012. okt. 12. 12:45
 12/16 A kérdező kommentje:

Tehát a "tanulmányi ösztöndíj", "diákbérlet, meg hasonlók" és a "költségtérítés mérséklésére" térjünk ki bővebben.


A diákbérletet tudtam,csak ugye majd kiszámolom megéri-e megvenni,bár ha ez igaz: [link] , akkor ha 2-nél többször kell bemennem,akkor már megéri.

Meg azt is tudom,hogy diákmunkát is vállalhatok (vállalni is fogok nyilván),de nemtudom még mit értettél a "meg hasonlók" alatt.


Minden lehetőséget ki szeretnék használni és köszönöm mégegyszer,hogy segítesz!:)

2012. okt. 12. 12:52
 13/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, ez a "meg hasonlók" már nagyon durván a szavajárásom lett, ez alatt igazából a diákkedvezményeket értettem, amik közül ugye a legismertebb az utazási kedvezmény, akár helyi járatokon, akár helyközin, de sok apróbb dolog van még, aminél használható valamiféle kedvezményre a diákigazolvány, csak persze ezek annyira nem mérvadóak.

Ja és tényleg, a diákmunka, ezt én el is felejtettem, de így, hogy nappalis jogviszonyod lesz, tudsz majd diákszövetkezeteknél regisztrálni, így elvileg a béredből is kevesebb járulékot vonnak le.

Tanulmányi ösztöndíj meg majd következő félévben a mostani féléved alapján lesz, bár azt nem tudom, hogy a költségtérítéses hallgatók kaphatnak-e, ebben most kicsit elbizonytalanodtam, mert ahogy beütöttem, ez volt az első találat: "Rendszeres Tanulmányi Ösztöndíj: Minden félév lezárása után az államilag támogatott hallgatók elért teljesítményük alapján havonta tanulmányi ösztöndíjban részesülnek."

Na most, nem tudom, hogy ez központilag mindenhol így van-e, vagy helyfüggő. De ez már tényleg piszok nagy szemétség lenne, ha a fizetősöknek nem járna, ez kb. azt jelentené, hogy az ő tanulmányi eredményük nem ér annyit, mint másoké, vagy nem is tudom...

2012. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Figyi Én még az év elején írtam a diákjólétisnek hogy ez és ez vagyok van-e jogosultságom valamire(és bemásoltam vagy 1000alternatívát amit a Neptunon láttam).Mire közölte,hogy mivel levelezős vagyok,így nem.


Na most Neki fogok írni,hogy és így miben változik a helyzetem!? (Lehet erre meg közli,hogy semmiben mert fizetek,na mind1,ezt még meglépem.)


Meg írok annak is aki a határozatomat intézte (megjött ma a papír!:)),hogy hogyan tovább diákigazolvány ügyben.Mert a diákszövetkezet anélkül nem foglalkoztat.:( Na ennyi.

2012. okt. 12. 15:41
 15/16 A kérdező kommentje:

Aha,jólvan megvan a válasz: "Mivel önköltséges vagy, így az egyetlen ösztöndíj amire jogosult vagy, az a rendkívüli (eseti) szociális ösztöndíj, minden más ösztöndíjra csak államilag támogatott hallgatók jogosultak. "

Tehát nem is a levelezőiségemet emelte ki augusztusban.

Szóval ennyi.:(

2012. okt. 12. 15:44
 16/16 anonim ***** válasza:
Jaj, nagyon sajnálom :( Rettentően igazságtalan a rendszer ilyen szempontból...
2012. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!