Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász szeretnék lenni,...

Jogász szeretnék lenni, milyen tantárgyak vannak az egyetemen? És milyen könyvet ajánlanátok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát hanyadikos vagy? Első éven római jog volt nálunk, egyetemes jogtörténet, magyar állam és jogtörténet, latin stb. Másodéven alkotmányjog, büntetőjog, polgárijog, jogi etika, médiajog, jog és állambölcselet. Egy-egy tárgyat több féléven át tanulunk, én most leszek III. éves, ugyanúgy lesz pl. alkotmányjogom mint tavaly ősszel, csak ez nem alkotmányjog 1. lesz hanem alkotmányjog 3. már :) Van még politikai szociológia, nemzetközi jog, munkajog stbstb, nézz meg egy egyetem jogi karának honlapját.. Ha még gimis vagy, és érdekel a dolog, sztem olvasgass Btk-t vagy Ptk-t, vagy Büntetőeljárás törvényt, nem érdemes még a több ezer forintos egyetemi könyvekbe belebonyolódnod :)
2012. júl. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vagy max a Római Jogi könyvet szerezd be, azt sosem lehet elég korán elkezdeni olvasgatni...
2012. júl. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!